Przewodnik po parkach rozrywki

Czy w Polsce powstanie kolejny park z dinozaurami?

Tagi: Park Dinozaurów, Jurapark, Głobikowa

Czy w Polsce powstanie kolejny park z dinozaurami?

Jak podaje portal nowiny24.pl w centrum wsi Głobikowa w województwie podkarpackim już od dłuższego czasu można podziwiać kilka figur dinozaurów. Czy będzie ich więcej?

W tej chwili cztery dinozaury stoją w okolicach schroniska młodzieżowego, placu zabaw i wieży widokowej. 

Gmina planuje aby na powierzchni 8 hekatarów powstał z czasem prawdziwy park z dinozaurami. Jak na razie park jest raczej marzeniem, niż konretną inwestycją, ponieważ problemem jest brak gruntu. Gmina chce bezpłatnie uzyskać tereny należące do Agencji Nieruchomości Rolnych, jednak ubiegają się o nie również prywatni spadkobiercy. Oznacza to, że musi czekać na decyzję sądu. Jeśli ta będzie negatywna, samorząd będzie starać się zakupić ziemię z rąk prywatnych. 

Więcej na stronie Tarnowskiego Centrum Informacji

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.