Bilety do parków rozrywki

Najczęstsze pytania o ofertę: Nocleg i bilety do parków rozrywki

 • Co to jest oferta: Nocleg i bilety do parków rozrywki?

  Na Parkmania.pl można zakupić bilety wstępu do parków rozrywki. Szczegółowa oferta znajduje się tu: bilety wstępu.

  Dla wszystkich osób pragnących spędzić więcej czasu w obrębie danego parku, ofertujemy także oferty poszerzone o nocleg na terenie (bądź w sąsiedztwie) parku. W ramach takiej oferty można zakupić bilety wstępu do parków rozrywki i nocleg oraz podstawowe, obowiązkowe ubezpieczenie.

  Aktualnie za pośrednictwem Parkmania.pl można zakupić oferty typu: Nocleg i bilety do parków rozrywki do poniższych parków rozrywki:

  - Disneyland Paris we Francji
  - Europa-Park w Niemczech
  - Heide-Park w Niemczech
  - Legoland Billund w Danii 
  - Legoland w Niemczech
  - PortAventura w Hiszpanii
  - Tropical Island w Niemczech 

 • Jakie są zalety oferty: Nocleg i bilety do parków rozrywki?

  Jeśli chcesz jeszcze bardziej poczuć magię parku rozrywki i oszczędzić na dojazdach z odległego hotelu warto zdecydować się na nocleg na terenie resortu, w którym znajduje się dany park rozrywki. Większość zagranicznych parków rozrywki tuż obok parku ma zlokalizowany hotel / domki wakacyjne / pole namiotowe / bungalowy itp.

  Zazwyczaj hotele czy inne formy noclegu są urządzone w klimacie parku. To oznacza, że na przykład w Disneylandzie możesz zamieszkać w pokojach dla fanów animacji Auta (Hotel Santa Fe), w Legolandzie w Danii będziemy z kolei spać w pokoju tematycznym, udekorowanym w stylu statku pirackiego lub wyspy skarbów, ozdobionym tematycznymi postaciami z klocków Lego (papuga, pająk, twarz pirata itp.). W niemieckim Europa-Parku możesz poczuć się jak we Włoszech śpiąc w hotelu Colosseo.

  W niektórych miejscach, jak np. Disneyland Paryż będąc gościem hotelowym masz możliwość skorzystania z Extra Magic Hours - dodatkowych godzin w parku Disneyland Park. Te dodatkowe 2 godziny rano bardzo dużo dają, zwłaszcza gdy w parku są tłumy. Zazwyczaj w porannych godzinach jest mniej osób.

 • Kto organizuje wyjazd w ramach oferty: Nocleg i bilety do parków rozrywki?

  W zakresie oferty bilety i nocleg do Disneylandu współpracujemy z firmą Businessman Fun Club Sp z o.o. (BFC). Szczegółowe informacje na temat warunków BFC znajdziesz tu.

  W zakresie poniższych ofert współpracujemy z firmą Neckermann Polska Sp. z o.o.

  Europa-Park w Niemczech
  Heide-Park w Niemczech
  Legoland Billund w Danii 
  Legoland w Niemczech
  Port Aventura w Hiszpanii
  Tropical Island w Niemczech 

   Szczegółowe informacje na temat warunków Neckermann znajdziesz tu.

 • Czy w ramach oferty: Nocleg i bilety do parków rozrywki w cenie jest obowiązkowe ubezpieczenie?

  Tak, zgodnie z obowiązkiem wynikającym z przepisów ustawy o usługach turystycznych do ceny imprezy turystycznej doliczany jest koszt podstawowego, obowiązkowego ubezpieczenia kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków.

  W ofercie dostępne jest także ubezpieczenie rozszerzone. Możesz wybrać optymalny dla Was pakiet ubezpieczeniowy, na przykład ubezpieczenie od kosztów rezygnacji.

  Zachęcamy do zapoznania się z dostępnymi opcjami ubezpieczenia. 

 • Jakie świadczenia wchodzą w skład oferty: Nocleg i bilety do parków rozrywki?

  W ramach podstawowych świadczeń otrzymujesz:

  - bilety wstępu do parku (w przypadku Legoland Billund bilety należy zakupić oddzielnie)
  - zakwaterowanie zgodnie z wybraną ofertą
  - śniadanie (w wybranych ofertach)
  - podstawowe, obowiązkowe ubezpieczenie 

  Za naszym pośrednictwem, w zależności od dostępnej oferty w konkretnym parku rozrywki, możesz dokupić:

  - dodatkowe wyżywienie
  - dodatkowe usługi (np. tort urodzinowy w parku Disneyland, wejście na pokaz Buffalo Bill’s Wild West Dinner Show etc.) 
  - rozszerzone ubezpieczenie
  - ubezpieczenie od kosztów rezygnacji
  - przelot i transfer do hotelu (dotyczy parku Disneyland)

  Oferta nie obejmuje transportu, wycieczek fakultatywnych, innych świadczeń niż wymienione powyżej.

 • Czy organizujecie transport w ramach oferty: Nocleg i bilety do parków rozrywki?

  Oferta: Nocleg i bilety do parków rozrywki nie obejmuje transportu. Dojazd do konkretnego parku jest we własnym zakresie.

  Przelot do Paryża i transfer z lotniska
  Jeśli wybierasz się do Disneylandu i chcesz abyśmy sprawdzili ile kosztuje oferta z przelotem i transferem, napisz do nas. Postaramy się znaleźć atrakcyjną ofertę dla ciebie.

 • W jaki sposób złożyć zamówienie na ofertę: Nocleg i bilety do parków rozrywki?

  To proste! Masz 3 możliwości kontaktu z nami. Wystarczy, że:

  - wypełnisz formularz: "zapytaj o wycenę" znajdujący się przy konkretnej ofercie lub
  - zadzwonisz do nas na numer 660 141 778 lub
  - wyślesz maila na sklep@parkmania.pl.

  Na wszystkie zapytania dpowiadamy zazwyczaj nie później niż w ciągu 24 godzin (w dniach i godzinach pracy biura).

  Pamiętaj, że Parkmania.pl to jedyna w Polsce szczegółowa strona o parkach rozrywki. Znamy się na parkach, byliśmy w nich i wiemy jak najlepiej spędzić tam czas. Doradzimy Ci. Żadnego pytania nie pozostawimy bez odpowiedzi :-)

 • Czy mogę zamówić ofertę: Nocleg i bilety do parków rozrywki z domu?

  Oczywiście! Mamy w końcu XXI wiek. 

  Poza tym szanujemy Twój czas. Dzięki Parkmania.pl wszystkie formalności załatwisz bez wychodzenia z domu. Wystarczy, że powiesz nam dokąd chcesz jechać, my przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie. 

  Po uzgodnieniu oferty i ceny wysyłamy do Ciebie zamówienie (umowę), warunki uczestnictwa, warunki ubezpieczenia itp. Ty po przeczytaniu i sprawdzeniu poprawności danych na zamówieniu (umowie) odsyłasz do nas zwrotnie podpisane i zeskanowane dokumenty e-mailem oraz wpłacasz zaliczkę bądź pełną kwotę (uzależnione jest to od tego, na ile dni przed wyjazdem płacisz za ofertę).

  Jeśli chcesz abyśmy wysłali Ci dokumenty w formie tradycyjnej - pocztą, wydrukowane do podpisu, nie ma problemu. Możemy to dla Ciebie zrobić. Weź tylko pod uwagę, że wydłuża to całą procedurę a oferta może w międzyczasie zostać wykupiona (zdarza się tak w przypadku Disneylandu).

  Na kilka dni przed wyjazdem otrzymujesz voucher i niezbędne dodatkowe informacje. 

 • Czy płacę pełną kwotę czy zaliczkę przy zakupie oferty: Nocleg i bilety do parków rozrywki?

  Oferta BFC
  W przypadku zakupu oferty Disneyland hotel i bilety abyśmy mogli dokonać rezerwacji musisz zapłacić najpierw 30% wartości zamówienia (umowy). Resztę kwoty płacisz na 30 dni przed przed rozpoczęciem podróży. W przypadku rezerwacji z krótszym terminem rozpoczęcia imprezy niż 30 dni abyśmy mogli dokonać rezerwacji wymagamy pełnej wpłaty wartości zamówienia (umowy).

  Oferta Neckermann
  W przypadku pozostałych ofert: Nocleg i bilety do parków rozrywki w ciągu tygodnia od dokonania przez nas dla Ciebie rezerwacji z terminem rozpoczęcia imprezy powyżej 30 dni zobowiązany jesteś zapłacić 25% kwoty imprezy. Resztę kwoty należy uiścić na 28 dni przed rozpoczęciem podróży. W przypadku rezerwacji z krótszym terminem rozpoczęcia imprezy niż 30 dni wpłata w wysokości pełnej kwoty jest wymagana bezzwłocznie. 

  Dokładne dane dotyczące kwot i szczegółów przelewu znajdują się na każdym zamówieniu (umowie). 

 • Jakie są sposoby płatności za ofertę: Nocleg i bilety do parków rozrywki?

  W przypadku zakupu oferty: Nocleg i bilety do parków rozrywki płatności dokunujesz przelewem. Wszystkie niezbędne dane do przelewu znajdziesz na zamówieniu (umowie).

 • Mieszkam za granicą i mam konto w Euro. Jak mogę zapłacić za ofertę: Nocleg i bilety do parków rozrywki?

  Jeśli mieszkasz za granicą i masz konto w Euro w przypadku zakupu oferty Disneyland hotel i bilety możesz zapłacić ze swojego konta Euro na nasze konto w PLN. Wybierz taką opcję w swoim banku dokonując przelewu.

  Jeśli planujesz dokonać płatności w Euro weź pod uwagę dwie kwestie:
  1. Płatności w walucie obcej mogą trwać dłużej, zatem przygotuj się na to, że środki możemy otrzymać dopiero po kilku dniach (zazwyczaj jest to 2-4 dni robocze). Poinformujemy Cię mailowo o otrzymaniu płatności. 
  2. Jeśli nie chcesz zapłacić wysokiej prowizji za przelew zrealizuj polecenie przelewu typu SEPA. SEPA (Single Euro Payments Area) to system rozliczeń dla płatności w Euro realizowanych na terenie UE oraz Norwegii, Islandii, Liechtensteinu, Szwajcarii. Wysokość prowizji w przypadku SEPA to 5 PLN.

 • Czy są jakieś atrakcyjne zniżki w przypadku ofert: Nocleg i bilety do parków rozrywki?

  W przypadku ofert: Nocleg i bilety do parków rozrywki możesz otrzymać różne atrakcyjne zniżki.

  Często dzieci do 3 roku życia śpią w hotelu za darmo. Pamiętaj! Wiążący jest wiek dziecka w dniu rozpoczęciu podróży, dlatego też podaj zawsze dokładną datę urodzenia dzieci.

  Ponadto im wcześniej wykupisz ofertę, tym taniej. W rachubę wchodzą także czasem rabaty typu 4=2 (czyli, np. 4 noce w cenie 2) lub procentowe (rabat w wysokości np. 15% za wczesną rezerwację). O aktualnych promocjach dowiesz się zawsze sprawdzając naszą stronę internetową!

  Termin przyjazdu również determinuje cenę. W większości parków są tzw. sezony - w lato jest drożej, poza sezonem taniej itp. Czasem nawet przyjazd 1-2 dni wcześniej lub później może oznaczać korzystniejszą ofertę. Taka mała różnica w planie wyjazdu to często kilkaset złotych w kieszeni!

  Aktualne zniżki podane są na stronie bądź poznasz je kontaktując się z nami bezpośrednio. 

 • Czy mogę zrezygnować z zamówienia?

  Niestety, nie ma możliwości bezkosztowej rezygnacji z zamówienia typu: Nocleg i bilety do parków rozrywki. Zarówno w przypadku oferty BFC jak i Neckermann rezygnacja z imprezy łączy się z opłatą uzależnioną od liczby dni pozostałych do wyjazdu. 

  Dokładne informacje podane są w:
  - Warunkach uczestnictwa Businessman Fun Club Sp. z o.o.
  Warunkach Imprez Turystycznych i Warunki Płatności Neckermann Polska Biuro Podróży Sp. z o.o. 

  W przypadku gdy wykupisz ubezpieczenie od kosztów rezygnacji, możesz otrzymać zwrot nawet do 80% wartości imprezy, jednak przy spełnieniu wszystkich warunków ubezpieczenia. Szczegółowe informacje na życzenie.

 • W jaki sposób dostanę na miejscu klucze do pokoju i bilety do parku?

  Zamówiłeś już interesującą Cię ofertę: Nocleg i bilety do parków rozrywki. Otrzymaliśmy od Ciebie podpisane dokumenty oraz zaliczkę / pełną kwotę za imprezę. Twoja rezerwacja jest potwierdzona.

  Na kilka dni przed wyjazdem otrzymujesz voucher i niezbędne dodatkowe informacje. Voucher zabierasz z sobą i okazujesz go w recepcji hotelu. Tam wymienisz go na wejściówki do parku oraz klucze do pokoju.

 • Jak mam wydrukować voucher i co z nim dalej zrobić?

  Każdy voucher jest przygotowany do wydruku. Wystarczy, że wydrukujesz go w całości na kartce formatu A4. Druk może być czarno-biały lub w kolorze, w zależności od tego jaką drukarką dysponujesz. Najważniejsze jest aby wszystkie elementy vouchera znalazły się na wydruku. Sprawdź to koniecznie.

  Voucher zabierasz z sobą i okazujesz go w recepcji hotelu. Tam wymienisz go na wejściówki do parku oraz klucze do pokoju.

 • Czy mogę otrzymać fakturę VAT?

  Tak, skontaktuj się z nami jeśli potrzebna Ci jest faktura VAT.
  Faktura VAT wystawiana jest przez konkretnego tour operatora (BFC lub Neckermann) na życzenie klienta. 

 • Czy parking jest płatny w przypadku oferty: Nocleg i bilety do parków rozrywki?

  W większości miejsc parking jest w cenie. Aby upewnić się, sprawdź ofertę która Ciebie interesuje. Podajemy te informacje na stronie.

 • Mam więcej pytań.

  Jeśli ta lista nie wyczerpała wszystkich Twoich pytań napisz do nas maila na sklep@parkmania.pl. Odpowiemy tak szybko, jak to możliwe.