Przewodnik po parkach rozrywki

Parque Warner Madrid

Parque Warner Madrid powstał w 2002 r. w miasteczku San Martín de la Vega, ok. 25 km na południowy-wschód od Madrytu. Tak jak m.in. Parque de Atracciones, należy do grupy Parques Reunidos, która dziś operuje ponad 70-oma obiektami (z europejskich parków są to również Tusenfryd i Movie Park Germany). Około 2,1 miliona odwiedzjących w ciągu roku czyni go drugim największym parkiem rozrywki w Hiszpanii (zaraz po Port Aventura) i 13-tym w Europie.

Jako że park operuje pod szyldem Warner, tematem przewodnim atrakcji są bohaterowie "Looney Tunes", czyli "Zakręconych Melodii". Struś Pędziwiatr, Kojot, Diabeł Tasmański, Tom i Jerry, Sylwester i Tweety i wielu innych bohaterów kreskówek - ich wszystkich spotkacie tutaj na kolorowych atrakcjach. Dzieci na pewno będą uradowane!

Na spragnionych intensywnych wrażeń czekają roller coastery, a tym, którym w hiszpańskim upale będzie za gorąco, polecamy wodne atrakcje w sąsiadującym parku wodnym Parque Warner Beach.

Zdecydowanie jest to park godny odwiedzenia! Jego charakterystyczną atrakcją jest widoczna już z odległości 50 km wieża swobodnego spadania La Venganza del Enigma.

Warto wspomnieć, że to nie jedyny park rozrywki w okolicy Madrytu - dokładne w stolicy Hiszpanii w parku Casa de Campo mieści się wspomniany Parque de Atracciones.

Kontakt / Więcej informacji

Parque Warner Madrid
Lokalizacja
San Martin de la Vega, Hiszpania
Data otwarcia
kwiecień 2002
Rozmiar
150 ha
Liczba gości
450 000 w 2020 r.    -396% w stos. do 2019 r.

pokaż wszystkie

Atrakcje w Parque Warner Madrid

pokaż wszystkie

Aktualności o Parque Warner Madrid

Parki w pobliżu