Przewodnik po parkach rozrywki

Busch Gardens® Tampa Bay

Busch Gardens® Tampa Bay to park rozrywki należący do sieci SeaWorld Parks & Entertainment, która zarządza 11 parkami w USA.

Busch Gardens® Tampa Bay powstał w mieście Tampa na Florydzie w 1959 r. Początkowo był to park w całości poświęcony zwierzętom, co widoczne jest również dzisiaj - zwierzęta odgrywają w tym parku wielką rolę. Znajdziemy tu jednak kilka niezłych roller coasterów. Można zatem powiedzieć, że jest to wszechstronny park rozrywki, pełen przeróżnych atrakcji.
Dla odważnych - roller coastery, dla dzieci - atrakcje związane z bohaterami 'Ulicy Sezamkowej', dla miłośników zwierząt - pełno okazji, by przyjrzeć im się z bliska.

Busch Gardens® Tampa Bay znajduje się na Florydzie, która jest pełna parków rozrywki. Oprócz 4 parków tematycznych Disneya (Magic Kingdom, Epcot, Disney's Hollywood Studios i Disney's Animal Kingdom), zlokalizowane są tutaj także park SeaWorld® Orlando oraz park wodny Aquatica Orlando, które podobnie jak Busch Gardens® Tampa Bay należą do grupy SeaWorld Parks & Entertainment.

Pod względem liczby odwiedzających Busch Gardens® Tampa Bay plasuje się na 12. miejscu wśród największych parków rozrywki w Ameryce Północnej.

Kontakt / Więcej informacji

Busch Gardens® Tampa Bay
Lokalizacja
Tampa, FL, Floryda, USA
Data otwarcia
marzec 1959
Rozmiar
136 ha
Liczba gości
1 288 000 w 2020 r.    -225% w stos. do 2019 r.

pokaż wszystkie

Atrakcje w Busch Gardens® Tampa Bay

pokaż wszystkie

Aktualności o Busch Gardens® Tampa Bay