Przewodnik po parkach rozrywki

Hersheypark

Hersheypark to bardzo słodki park rozrywki... Znajduje się na wschodnim wybrzeżu USA w stanie Pensylwania, ok. 150 km na zachód od Filadelfii.

Jego początki sięgają 1907 r., kiedy to otwarto tutaj mały park rozrywki dla okolicznych mieszkańców, a w szczególności dla pracowników miejscowej fabryki czekolady. Hershey Chocolate Company to bardzo znany i lubiany w USA producent przeróżnych słodkości, w tym np. batoników z nadzieniem o smaku tak popularnego w tym kraju masła orzechowego (Reeses).

Dzisiaj w parku możemy wypróbować 14 roller coasterów. Pierwszy roller coaster - drewnianą kolejkę Wild Cat - uruchomiono tu w 1923 r. i choć od dawna (1945 r.) już jej tu nie ma, to roller coaster o tej nazwie znajdziemy także dziś. W 1996 r. powstał bowiem następca tej ważnej kolejki i również jest to wooden roller coaster.
Oprócz kolejek górskich i przejażdżek dla całej rodziny, zwłaszcza dla dzieci, park oferuje strefę z atrakcjami typowymi dla parku wodnego. Jest tutaj np. basen, 'leniwa rzeka' i kilkanaście zjeżdżalni.

Ciekawostka: na parkowych alejkach często spotkać można postaci-batoniki firmy Hershey. Wyglądają naprawdę słodko!

Kontakt / Więcej informacji

Hersheypark
Lokalizacja
Hershey, PA, Pensylwania, USA
Data otwarcia
maj 1907
Rozmiar
49 ha
Liczba gości
1 717 000 w 2020 r.    -97% w stos. do 2019 r.

pokaż wszystkie

Atrakcje w Hersheypark

pokaż wszystkie

Aktualności o Hersheypark