Przewodnik po parkach rozrywki

Six Flags over Texas

Six Flags over Texas powstał w 1961 r. w Arlington w Teksasie, w połowie drogi pomiędzy Dallas i Fort Worth. Jest to wyjątkowy park rozrywki, pierwszy park słynnej dziś sieci Six Flags, która operuje 13 parkami rozrywki i 11 parkami wodnymi. Większość z tych obiektów znajduje się w USA, ale również w Kanadzie i Meksyku zlokalizowane są pojedyncze obiekty.

Warto wiedzieć, że niektóre europejskie parki należały przez jakiś czas do tego koncernu (Bellewaerde, Walibi Holland, Walibi Belgium).

Sieć Six Flags szczególną uwagę poświęca atrakcjom z dreszczykiem, zwłaszcza roller coasterom. Najwyższy (139 m) i swego czasu (od 2005 do 2010 r.) również najszybszy (206 km/h) roller coaster na świecie znajduje się w parku Six Flags Great Adventure, położonym w stanie New Jersey.

Z kolei w Six Flags Magic Mountain wybudowano aż 20 roller coasterów! Jednak Six Flags over Texas też ma się czym pochwalić. To właśnie tu powstał pierwszy log flume - spływ kłodami po specjalnie zaprojektowanym wodnym torze.

Maskotkami SF over Texas, tak jak wszystkich parków tej sieci, są bohaterowie kreskówek 'Zwariowane Melodie' ('Looney Tunes'), czyli m.in. Królik Bugs, Sylwester i Tweety, Struś Pędziwiatr i Diabeł Tasmański.

Ciekawostka: Nazwa Six Flags over Texas nawiązuje do 6 flag, jakie powiewają na masztach nad stanem Teksas, a które to mocno nawiązują do historii tego stanu. Są to flagi: Hiszpanii, Francji, Meksyku, Stanów Zjednoczonych, stanu Teksas, oraz Skonfederowanych Stanów Ameryki, potocznie nazywanych Konfederacją. Stany te walczyły o odłączenie od federacji i utworzenie własnego państwa, co było przyczyną wojny secesyjnej w latach 1861-1865.

Kontakt / Więcej informacji

Six Flags over Texas
Lokalizacja
Arlington, TX, Teksas, USA
Data otwarcia
sierpień 1961
Rozmiar
86 ha

pokaż wszystkie

Atrakcje w Six Flags over Texas

pokaż wszystkie

Aktualności o Six Flags over Texas

Parki w pobliżu