Przewodnik po parkach rozrywki

Potrzebny inwestor od zaraz. Wrocław chce parku rozrywki.

Tagi: Park Rozrywki, Adventure World Warsaw, Park Of Poland, Inwestor, Wrocław, Euro 2012, Rafał Dutkiewicz, Żerniki

Potrzebny inwestor od zaraz. Wrocław chce parku rozrywki.

W 2006 roku media podawały, że w ciągu 2-3 lat we Wrocławiu powstanie park rozrywki. Mamy 2012 rok, parku jak nie było tak nie ma. Ale są nowe plany... 

Pięć lat temu sądzono, że podpisanie umowy to kwestia miesięcy i najdalej za 3 lata powstanie park rozrywki. W planach wrocławskiego prezydenta Rafała Dutkiewicza było stworzenie na Żernikach parku rozrywki podobnego do tych, które znajdują się w Zachodniej Europie. Park miał być finansowany bądź za pieniądze miasta, a następnie sprzedany prywatnemu inwestorowi bądź planowano stworzenie spółki publiczno-prywatnej z inwestorem. Scenariusz zakładał także dofinansowanie projektu w 50% z funduszy unijnych. Liczono, że do parku przyjeżdżałoby rocznie około pół miliona turystów. W tamtym czasie miasto prowadziło zaawansowane rozmowy z pięcioma największymi operatorami zagranicznych parków. Ci jednak nie byli jeszcze gotowi na inwestycje w Europie Wschodniej. 

Jak podaje Gazeta Wrocławska w ostatnich dniach prezydent Wrocławia ponownie ogłosił chęć utworzenia parku rozrywki na Żernikach. Aby inwestycja doszła do skutku potrzebny jest prywatny inwestor. Grunt dostałaby w dzierżawę. Miasto liczy, że w związku z organizacją Euro 2012, tytułem Europejskiej Stolicy Kultury 2016 i planowanymi World Games 2017 o Wrocławiu z każdym rokem będzie głośniej i tym samym łatwiej będzie o inwestora.

Ciągle w Polsce brakuje prawdziwego parku rozrywki. Jak jest ziemia, to brak inwestora. Gdy jest inwestor, to wyzwaniem jest zdobycie gruntów, jak to jest w przypadku dwóch dużych inwestycji planowanych pod Warszawą (w 2014 roku zapowiadane jest otwarcie Adventure World Warsaw, a rok później miałby powstać Park of Poland). Kto ma większe szanse na park rozrywki - dolnośląski Wrocław, czy mazowsze? 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.