Przewodnik po parkach rozrywki

Park Fantasia reaktywacja, jest szansa na park tematyczny nad morzem

Tagi: Park Tematyczny, Adventure World Warsaw, Park Of Poland, Park Fantasia, Marek Sawicki, Norblin

Park Fantasia reaktywacja, jest szansa na park tematyczny nad morzem

Choć strona internetowa Parku Fantasia od lat się nie zmieniła to zmienili się właściciele niedoszłego parku. Firma Norblin już kilka lat temu wykupiła spółkę Park Fantasia, która planowała budowę tematycznego parku pod Przybiernowem. 

Dzisiejszy właściciel Parku Fantasia wini kryzys za opóźnienia w realizacji inwestycji. Jak mówi Marek Sawicki z firmy Norblin, trudno jeszcze powiedzieć kiedy park zostanie otworzony. Rozpoczęto natomiast ponowne prace nad projektem i za kilka miesięcy będzie można wrócić do bardziej szczegółowych rozmów.

Zapytany, czy motorem do działania są planowane budowy Adventure World Warsaw i Park of Poland, Marek Sawicki odpowiedział, że liczy raczej na efekt synergii niż konkurencyjną walkę o klienta. Zaznacza, że Park Fantasia będzie miał innego odbiorcę, sama komunikacja będzie także skierowana, z racji położenia parku, w kierunku innych rynków (Danii, Niemiec, Skandynawii).

Park będzie też mniejszy niż planowane obiekty w województwie mazowieckim, niemniej jednak nie zaraknie tu prawdziwych tematycznych wrażeń i atrakcji. Przypomnijmy, że w planach jest stworzenie 8 krain tematycznych, zawierających obiekty o architekturze z baśni i legend, ponadto zespół obiektów o charakterze sportowo, rekreacyjno-wypoczynkowym i usługowym.

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.