Przewodnik po parkach rozrywki

W Lubuskiem ma powstać ogromny park rozrywki

Tagi: Park Rozrywki, Park Tematyczny, Kownaty Park, Puy Du Fou

W Lubuskiem ma powstać ogromny park rozrywki

Wczoraj odbyła się konferencja prasowa, na której przedstawiono kolejny projekt budowy parku rozrywki. Tym razem pomysł zaczerpnięty został z Francji. Pomysł o tyle ciekawy, że jest to park rozrywki inny niż wszystkie.

Puy du Fou (pol. bukowe wzgórze) to bardzo oryginalny francuski park tematyczny, którego motywem przewodnim są najważniejsze (z perspektywy Francji) wydarzenia historyczne.

Co wyróżnia ten park, to fakt, że nie znajdziemy w nim roller coasterów czy karuzel tylko oszałamiające widowiska. Jedno z nich, Cinéscénie, które nieprzerwanie wystawiane jest od 1978 roku i od którego wszystko się zaczęło, to ogromne show, zarówno pod względem zajmowanej powierzchni (23 ha!), jak również dlatego, że do jego zaprezentowania potrzeba aż 1200 aktorów! Z kolei Grand Parc to park tematyczny, którego jedyne atrakcje stanowią pokazy oraz oczywiście piękna sceneria. 


Cinéscénie, które nieprzerwanie wystawiane jest
od 1978 roku to największe widowisko w parku


Podobny park tematyczny ma powstać w Polsce, w niewielkiej wsi Kownaty w Lubuskiem, gdzie holenderska firma United Momentum Group posiada 207 hektarów ziemi. Ziemie zakupiono ze środków pochodzących od prywatnych inwestorów, na zakup projektu nie zaciągnięto żadnych kredytów.

Park ma powstać na 98 hektarach, resztę zajmować będą inne firmy rozrywkowo-wypoczynkowe. Planowane są obiekty noclegowe (bungalow park, hotele biznesowe i centrum konferencyjne, hotele wypoczynkowe Spa&Wellness), mniejsze parki rozrywki, obiekty sportowe i rekreacyjne, sklepy i obiekty gastronomiczne. 

Sama tematyka polskiego Puy du Fou nawiązywać ma przede wszystkim do rodzimych wydarzeń historycznych. Park będzie składał się z wielu widowiskowych pokazów na żywo podobnych do tych, które odbywają się we Francji. Pokazy będą oparte na bogatej kulturze i historii Polski a także na innych słynnych, europejskich wydarzeniach historycznych, które sprawią, że widzowie będą mogli odbyć historyczną podróż w czasie. W planach są takie pokazy jak 'Życie Chopina', 'Narodziny Polski' czy 'Bitwa pod Grunwaldem'. Puy du Fou jest autorem wszystkich elementów parku, począwszy od scenariusza, scenografii, kompozycji muzycznych, zaplecza technicznego aż po architekturę i krajobraz oraz obsługę całego parku.

Atutem parku ma być też jego lokalizacja, obiekt ma znajdować się jedynie 1,5 km od nowej autostrady A2 Berlin-Warszawa, przy zjezdzie z autostrady w Torzymiu. 

Pierwszy etap inwestycji będzie składał się z tematycznego parku historycznego należącego do Puy du Fou wraz z możliwością noclegu. Dodatkowe atrakcje i obiekty skierowane dla całych rodzin pojawią się w dalszych etapach inwestycji a także zwiększy się wybór opcji zakwaterowania.

Otwarcie parku planowane jest na 2016 rok.

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.