Przewodnik po parkach rozrywki

[WIDEO] Pszczółka Maja motywem przewodnim parku tematycznego w Lubuskiem

Tagi: Park Rozrywki, Park Tematyczny, Puy Du Fou, Kownaty Park, Plopsa, Studio 100, Pszczolka Maja, Mayaland, Holiday Kownaty Park, Holiday Park

[WIDEO] Pszczółka Maja motywem przewodnim parku tematycznego w Lubuskiem

Holendersko-polski Holiday Park Kownaty (Wakacyjny Park Kownaty), będący inicjatywą Momentum Capital, zawarł z siecią parków rozrywki Plopsa, umowę licencji na wykorzystywanie w nowopowstającym parku rozrywki w Polsce postaci Pszczółki Mai.


Plopsa
to popularne parki rozrywki w Belgii, Holandii i Niemczech należące do Studio 100, belgijskiej firmy zajmującej się produkcją popularnych w Belgii i Holandii dziecięcych programów telewizyjnych. Wystrój parków Plopsaland nawiązuje do postaci znanych z tych programów.


Pszczółka Maja jest jedną z postaci, na którą Studio 100 posiada licencję. Lubiana przez dzieci i dorosłych na całym świecie Pszczółka będzie centralną postacią w zlokalizowanym w Polsce, w województwie lubuskim parku tematycznym o nazwie Mayaland (Kraj Mai). „Ten nowy park tematyczny, który da dzieciom i rodzicom możliwość samodzielnego odkrywania świata Mai i przeżywania razem z nią niezapomnianych przygód, będzie wzorowany na tzw. strefach Pszczółki Mai w parkach tematycznych grupy Plopsa.” - powiedział Steve Van den Kerkhof, dyrektor generalny grupy Plopsa.


Mayaland w Plopsa De Panne, Belgia

Początkowo Kownaty Park miał nawiązywać do innego konceptu tematycznego, francuskiego parku rozrywki Puy du Fou, jednak współpraca z francuską firmą została zawieszona. Mayaland to więc kolejny krok na drodze do realizacji Holiday Park Kownaty. Obok wspomnianego rodzinnego parku tematycznego mają docelowo powstać inne usługi wypoczynkowo - rekreacyjne. Trwają rozmowy z podmiotami prowadzącymi pola golfowe, ośrodki domków wypoczynkowych i hotele. Dotyczą one dalszego udziału tych podmiotów w domenie wakacyjnej, jaką stanowić będzie Holiday Park Kownaty o łącznej powierzchni 207 hektarów.


„Jestem przekonany, że pozyskując Pszczółkę Maję, zdobyliśmy sobie światową markę, dzięki czemu Holiday Park Kownaty będzie mieć fantastyczny start. Pszczółka Maja jest ponadczasową postacią, lubianą przez dzieci i przez dorosłych. Przygody tej wesołej pszczółki Studio 100 wspaniale prezentuje dzieciom i ich rodzicom w serialu telewizyjnym oraz w całkowicie nowym filmie kinowym. Mayaland jeszcze bardziej przybliży świat Pszczółki Mai.” - powiedział Daniel Heinst, dyrektor generalny parku Holiday Park Kownaty.


 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.

Galeria zdjęć

$item.title
$item.title