Przewodnik po parkach rozrywki

Budowa Majaland - nowego polskiego parku rozrywki - rozpoczęta!

Tagi: Park Rozrywki, Majaland, Plopsa, Kownaty Park, Pszczolka Maja, Studio 100, Wiking Vic, Heidi, Momentum Capital

Budowa Majaland - nowego polskiego parku rozrywki - rozpoczęta!

W minioną sobotę odbyła się uroczysta ceremonia rozpoczęcia budowy pierwszego etapu Holiday Kownaty Park. Majaland, bo o nim mowa, to tematyczny park rozrywki, oparty na znanych postaciach Studio 100, belgijskiej firmy znanej z takich kultowych postaci jak Pszczółka Maja czy Wiking Vic.

Majaland jest inicjatywą holenderskiego inwestora Momentum Capital współprcującego z Plopsa Group. Plopsa to z kolei popularne parki rozrywki w Belgii, Holandii i Niemczech należące do Studio 100, belgijskiej firmy zajmującej się produkcją popularnych w Belgii i Holandii dziecięcych programów telewizyjnych.

Czy powstanie nowy park rozrywki? 

Park rozrywki Majaland ma być częścią Holiday Kownaty Park, w którym w przyszłości znaleźć się mają sąsiadujące ze sobą parki tematyczne, hotele i domki letniskowe. Sam Holiday Kownaty Park ma zająć powierzchnię ok. 205 hektarów. Teren Holiday Kownaty Park to strategicznie położony obszar znajdujący się między Berlinem a Poznaniem, przy zjeździe z autostrady A2 między Berlinem a Warszawą, więc inwestorzy liczą na zainteresowanie tym miejscem turystów spragnionych rodzinnej rozrywki. Pomysłodawcy szacują, że sam park Majaland przyjmie rocznie 300 000 odwiedzających.

Tę Pszczółkę, którą tu widzicie zowią Mają...

Sam Majaland zajmie obszar 10 hektarów. Park rozrywki otwarty będzie przez cały rok a jego oferta skierowana będzie do wszystkich grup wiekowych. Ponieważ wystrój parków Plopsa nawiązuje do postaci znanych z programów Studia 100, podobnego możemy spodziewać się i w polskim parku. Majaland będzie pierwszym parkiem tematycznym w Polsce, w którym pojawi się motyw lubianej przez wszystkich Polaków Pszczółki Mai. Budowa Majaland w Polsce jest właśnie bezpośrednim następstwem popularności postaci Studio 100 w Polsce. Film „Pszczółka Maja” był pokazywany w polskich kinach w 2015 roku, a seriale telewizyjne o przygodach Pszczółki Mai i Wiking Vic cieszyły się wyjątkową oglądalnością.

Steve Van den Kerkhof, dyrektor generalny Plopsa Group, powiedział:

Rozpoczęcie budowy Majaland w Holiday Park Kownaty idealnie pasuje do naszych ambicji rozwoju. Projekt Majaland zostanie zrealizowany w ramach ogólnej formuły rozrywki Studia 100 i Plopsa. Będzie on porównywalny do stref znajdujących się w już istniejących parkach tematycznych Plopsa. Dzięki nowemu parkowi tematycznemu zarówno dzieci, jak i ich rodzice, będą mogli przeżywać niezapomniane przygody.


Ceremonia otwarcia, rozpoczynająca budowę Majaland, odbyła się przy udziale następujących osób: burmistrza gminy Torzym - Ryszarda Stanulewicza, Steve'a van den Kerkhof, dyrektora generalnego Plopsa Group, Martijn'a van Rheenen, dyrektora generalnego Momentum Capital oraz lokalnej młodzieży. Plany zakładają, że Majaland powita pierwszych odwiedzających w grudniu 2017 roku.

 

 


Rozpoczęcie budowy Majaland - parku rozrywki Pszczółki MaiDaniel Heinst, dyrektor Majaland prognozuje duże zainteresowanie parkiem, a kolejne produkcje filmowe Studia 100 mają te prognozy umocnić. W 2018 roku pojawi się druga część filmu o przygodach pszczółki Mai oraz film o przygodach Wikinga Vic. Kolejną postacią jaką poznają polskie dzieci będzie Heidi. Serial animowany o przygodach tej małej dziewczynki będzie nadawany w polskiej telewizji. 

Martijn van Rheenen, dyrektor generalny Momentum Capital, jest bardzo zadowolony:

Po latach przygotowań Holiday Park Kownaty wejdzie w zupełnie nową fazę. Rozpoczęcie budowy Majaland jest osiągnięciem zespołowym, które nie byłoby możliwe bez wkładu lokalnych władz i gminy, polskiego zespołu i niezwykłego doświadczenia Plopsa i Studio 100, Momentum Capital oraz współinwestorów. Będzie to pierwszy park tematyczny na polskim rynku. Jesteśmy niezwykle dumni z faktu, że mamy zaszczyt dokonać tego wraz ze Studio 100 i Plopsa.

 

Rozpoczęcie budowy Majaland nie było tak huczne jak próba otwarcia Adventure World Warsaw pod Warszawą. To chyba dobrze wróży tej inwestycji. Miejmy nadzieję, że inwestor tego parku od fajerwerków woli prawdziwą pracę i wkrótce zaprosi nas na oficjalne otwarcie parku Majaland.

 

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.