Przewodnik po parkach rozrywki

Majaland otwiera się już tej wiosny. Jakich atrakcji możemy się spodziewać?

Tagi: Parki Rozrywki W Polsce, Majaland, Otwarcie Kownaty Park, Holiday Park Kownaty, Park Z Pszczolka Maja

Majaland otwiera się już tej wiosny. Jakich atrakcji możemy się spodziewać?

Czy są tu jacyś fani pszczółki Mai? Mamy nadzieję, że tak, bo mamy dla was doskonałą wiadomość - 28 maja planowane jest otwarcie Majalandu – parku tematycznego, nawiązującego do tej kultowej animacji. Mile widziany jest tam każdy fan Mai i to bez względu na wiek.

 

O budowie parku rozrywki w gminie Torzym (woj. Lubuskie) mówiło się już od dawna. Początkowo miał tam powstać park o koncepcji zbliżonej do Puy de Fou we Francji, gdzie byłyby wystawiane widowiskowe inscenizacje wydarzeń historycznych. Później pojawił się jednak inny inwestor -  Momentum Capital i belgijska grupa Plopsa, podlegająca pod Studio 100, będące producentem filmów o pszczółce Mai. Czy to przez wzgląd na sentyment do ukochanej wieczorynki, czy pewnego inwestora, torzymscy radni zdecydowali, że w Kownatach powstanie nie park historyczny, a Majaland.

Projekt ma duże szanse na sukces, bo koncepcja Majaland w wielu punktach różni się od parków rozrywki, istniejących już w Polsce. Przede wszystkim będzie to park całoroczny - kluczowe atrakcje znajdują się w zadaszonej hali, więc niskie temperatury nie będą żadną przeszkodą podczas zabawy. Jest to też jedyny polski park, w którym tematyzacja została dokonana na tak szeroką skalę. W Legendii wciąż nie dokonała się jeszcze całkowita metamorfoza, Enerygylandia nie ma natomiast żadnego tematu przewodniego -  poszczególne atrakcje są co prawda tematyzowane (np. Hyperion), ale nie ma pomiędzy nimi punktów wspólnych. Tymczasem Majaland w całości poświęcony jest pszczółce Mai i postaciom z bajek.

Inwestorzy wiele nadziei wiążą z lokalizacją parku. Torzym znajduje się tuż przy niemieckiej granicy, zaledwie 130 km od Berlina, więc będą mogły tu przyjeżdżać nie tylko polskie, ale także niemieckie rodziny.

 

 

 


W Majaland czekają na was wasi ulubieni bohaterowie: Maja, Gucio, Filip, pajęczyca Tekla i armia mrówek

 

Jakie atrakcje znajdą się w Majaland?

Atrakcje Majaland są dedykowane najmłodszym dzieciom w wieku od 4 do 8 lat. Limity wzrostu w większości nie przekraczają 90 cm, dzięki czemu maluchy nie powinny napotykać żadnych barier podczas zabawy. Starsze dzieci i rodzice też będą się tu jednak doskonale bawić. Świadczy o tym wypowiedź Magdaleny Włodarczyk-Kotuła, rzecznika prasowego parku.

Stawiamy na zabawę dla całych rodzin nie zapominając o potrzebach ich najmłodszych członków. Z tego powodu Majaland Kownaty przystosowany jest do łatwego poruszania się z wózkami dziecięcymi. Na naszym terenie znajduje się również przytulny pokój do karmienia i przewijania niemowląt”

Pierwowzorem dla atrakcji w Majaland w Kownatach były istniejące już parki pszczółki Mai w Belgi, Holandii i Niemczech. Niektóre atrakcje się zatem powielają. Wickie Coaster - czyli 222 metrowa i tym samym najważniejsza atrakcja wewnętrznej strefy Majaland znajduje się już w Plopsa Indoor Hasselt w Belgi.  W naszym katalogu znajdziecie nawet krótkie nagranie z przejażdżki.  

Oprócz kolejki górskiej w strefie wewnętrznej znajdzie się wieża swobodnego spadania, karuzela łańcuchowa otoczona przez gigantyczne motyle, karuzela z wagonikami w formie żabek, plac zabaw, karuzela z ramionami i teatr z codziennymi przedstawieniami.

Na zewnątrz również będzie działać przejażdżka na konikach polnych (pamiętacie Filipa?), różnego typu karuzele, tańczące fontanny i ścianka wspinaczkowa. Znajdzie się tam także tematyzowana, plenerowa strefa gastronomiczna.  

 


Karuzela łańcuchowa w wewnętrznej strefie Majaland

 Teraz Majaland, w przyszłości Holiday Park Kownaty

Majaland to zaledwie pierwszy etap inwestycji. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem inwestorów (czyli park osiągnie oczekiwaną frekwencję), Majaland przeobrazi się w strefę tematyczną Holiday Park Kownaty, który będzie 20 razy większy od obecnego parku! Powstaną nie tylko nowe atrakcje, ale także restauracje i baza noclegowa, tak by rodziny mogły zostać w parku na kilka dni. Pierwowzorem dla Holiday Park jest noszący tę samą nazwę park w północnych Niemczech (Holiday Park Pfalz), którym również administruje grupa Plopsa. Oznacza to również, że z czasem do Mai dołączą bohaterowie innych bajek w tym Tabaluga.  

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.