Przewodnik po parkach rozrywki

Majaland otwiera się już tej wiosny. Jakich atrakcji możemy się spodziewać?

Tagi: Parki Rozrywki W Polsce, Majaland, Park Z Pszczolka Maja, Otwarcie Kownaty Park, Holiday Park Kownaty

Majaland otwiera się już tej wiosny. Jakich atrakcji możemy się spodziewać?

Czy są tu jacyś fani pszczółki Mai? Mamy nadzieję, że tak, bo mamy dla was doskonałą wiadomość - 28 maja planowane jest otwarcie Majalandu – parku tematycznego, nawiązującego do tej kultowej animacji. Mile widziany jest tam każdy fan Mai i to bez względu na wiek.

 

O budowie parku rozrywki w gminie Torzym (woj. Lubuskie) mówiło się już od dawna. Początkowo miał tam powstać park o koncepcji zbliżonej do Puy de Fou we Francji, gdzie byłyby wystawiane widowiskowe inscenizacje wydarzeń historycznych. Później pojawił się jednak inny inwestor -  Momentum Capital i belgijska grupa Plopsa, podlegająca pod Studio 100, będące producentem filmów o pszczółce Mai. Czy to przez wzgląd na sentyment do ukochanej wieczorynki, czy pewnego inwestora, torzymscy radni zdecydowali, że w Kownatach powstanie nie park historyczny, a Majaland.

Projekt ma duże szanse na sukces, bo koncepcja Majaland w wielu punktach różni się od parków rozrywki, istniejących już w Polsce. Przede wszystkim będzie to park całoroczny - kluczowe atrakcje znajdują się w zadaszonej hali, więc niskie temperatury nie będą żadną przeszkodą podczas zabawy. Jest to też jedyny polski park, w którym tematyzacja została dokonana na tak szeroką skalę. W Legendii wciąż nie dokonała się jeszcze całkowita metamorfoza, Enerygylandia nie ma natomiast żadnego tematu przewodniego -  poszczególne atrakcje są co prawda tematyzowane (np. Hyperion), ale nie ma pomiędzy nimi punktów wspólnych. Tymczasem Majaland w całości poświęcony jest pszczółce Mai i postaciom z bajek.

Inwestorzy wiele nadziei wiążą z lokalizacją parku. Torzym znajduje się tuż przy niemieckiej granicy, zaledwie 130 km od Berlina, więc będą mogły tu przyjeżdżać nie tylko polskie, ale także niemieckie rodziny.

 

 

 


W Majaland czekają na was wasi ulubieni bohaterowie: Maja, Gucio, Filip, pajęczyca Tekla i armia mrówek

 

Jakie atrakcje znajdą się w Majaland?

Atrakcje Majaland są dedykowane najmłodszym dzieciom w wieku od 4 do 8 lat. Limity wzrostu w większości nie przekraczają 90 cm, dzięki czemu maluchy nie powinny napotykać żadnych barier podczas zabawy. Starsze dzieci i rodzice też będą się tu jednak doskonale bawić. Świadczy o tym wypowiedź Magdaleny Włodarczyk-Kotuła, rzecznika prasowego parku.

Stawiamy na zabawę dla całych rodzin nie zapominając o potrzebach ich najmłodszych członków. Z tego powodu Majaland Kownaty przystosowany jest do łatwego poruszania się z wózkami dziecięcymi. Na naszym terenie znajduje się również przytulny pokój do karmienia i przewijania niemowląt”

Pierwowzorem dla atrakcji w Majaland w Kownatach były istniejące już parki pszczółki Mai w Belgi, Holandii i Niemczech. Niektóre atrakcje się zatem powielają. Wickie Coaster - czyli 222 metrowa i tym samym najważniejsza atrakcja wewnętrznej strefy Majaland znajduje się już w Plopsa Indoor Hasselt w Belgi.  W naszym katalogu znajdziecie nawet krótkie nagranie z przejażdżki.  

Oprócz kolejki górskiej w strefie wewnętrznej znajdzie się wieża swobodnego spadania, karuzela łańcuchowa otoczona przez gigantyczne motyle, karuzela z wagonikami w formie żabek, plac zabaw, karuzela z ramionami i teatr z codziennymi przedstawieniami.

Na zewnątrz również będzie działać przejażdżka na konikach polnych (pamiętacie Filipa?), różnego typu karuzele, tańczące fontanny i ścianka wspinaczkowa. Znajdzie się tam także tematyzowana, plenerowa strefa gastronomiczna.  

 


Karuzela łańcuchowa w wewnętrznej strefie Majaland

 Teraz Majaland, w przyszłości Holiday Park Kownaty

Majaland to zaledwie pierwszy etap inwestycji. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem inwestorów (czyli park osiągnie oczekiwaną frekwencję), Majaland przeobrazi się w strefę tematyczną Holiday Park Kownaty, który będzie 20 razy większy od obecnego parku! Powstaną nie tylko nowe atrakcje, ale także restauracje i baza noclegowa, tak by rodziny mogły zostać w parku na kilka dni. Pierwowzorem dla Holiday Park jest noszący tę samą nazwę park w północnych Niemczech (Holiday Park Pfalz), którym również administruje grupa Plopsa. Oznacza to również, że z czasem do Mai dołączą bohaterowie innych bajek w tym Tabaluga.  

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.