Przewodnik po parkach rozrywki

[WIDEO] Reklamy znane z telewizji z roller coasterami w tle, cz. 1

Tagi: Park Rozrywki, Roller Coaster, Six Flags Magic Mountain, Carlsberg, Tic Tac, Cornetto, TV, Barclaycard, Tang, Commercial, Pepsi, Reklama, Taft, Toyota

[WIDEO] Reklamy znane z telewizji z roller coasterami w tle, cz. 1

Kto nie kocha roller coasterów? A kto z przyjemnością nie obejrzałby reklamy ulubionych chipsów/napoju/lakieru do włosów, z kolejką w tle – a czasem wręcz i na pierwszym planie? Za granicą stworzono mnóstwo takich filmików, niektóre były puszczane i w Polsce (np. Pepsi, Taft, Tic Tac). Sprawdźcie, które z poniższych już znacie i lubicie, a które nowe spodobają się Wam najbardziej. Dziś prezentujemy pierwszy zestaw - reklamy z jedzeniem w tle.

1. Tic Tac, 2007, „El Desafío”? (Parque de la Costa w Tigre, Argentyna)

Zaczynamy od reklamy polskiej (!), kręconej w Argentynie. Roller coaster, który widzimy, to prawdopodobnie „El Desafío” w Parque de la Costa w Tigre nieopodal Buenos Aires. Jak się przekonacie po obejrzeniu kolejnych reklam, naprawdę bardzo profesjonalny filmik!
2. Fruitsnackia, 2013

To dopiero kolorowa przejażdżka. Te amerykańskie cukierki muszą być pyszne!

 

3. Selecta Cornetto Chocoberry, 2013, “Boomerang” (Six Flags México lub Parque de la Costa w Tigre, Argentyna)

Znane i u nas lody Cornetto, tutaj w meksykańskim wydaniu. Bohaterowie reklamy „jadą” niezidentyfikowaną kolejką; myślę jednak, że to może być albo „Boomerang” z Six Flags México – pierwszy, zbudowany w 1982r., roller coaster tego typu i operujący najpierw (od 1984 r.) w Pueble w Meksyku, a następnie przeniesiony w 1988 r. do SF México; albo również „Boomerang”, ale z parku w Argentynie, w którym kręcono co najmniej dwie inne reklamy tego typu.

 

4. Sonic Drive-In, 2013

Nie zobaczymy tu prawdziwego roller coastera, ale pikantne kanapki od Sonic (amerykańskiej sieci fast-food) zabierają smakoszy w kulinarną przejażdżkę pełną smaków.


5. Roller Coaster Chips, 2006

Filmik poniżej prezentuje raczej plac zabaw dla chipsów marki Roller Coaster Chips, ale chipsy ze względu na swoją nazwę i tak zasługują na uwagę.

Pamiętam, że była już kiedyś nakręcona reklama chipsów z odwróconym roller coasterem w roli głównej, która to wyglądała mi na polską produkcję – chyba Crunchips albo Starchips – ale niestety nie mogę jej teraz odnaleźć. Może ktoś ją pamięta?Autor: Natalia Tykocińska

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.

Galeria zdjęć

$item.title