Przewodnik po parkach rozrywki

Six Flags Magic Mountain

Six Flags Magic Mountain (SFMM) to bez wątpienia wyjątkowy park rozrywki. Ten kalifornijski park posiada rekordową liczbę roller coasterów - obecnie jest ich aż 20! W ciągu prawie 50-letniej historii parku przewinęło się tu jeszcze 8 innych kolejek, które z czasem usunięto, by zrobić miejsce dla nowych atrakcji. Często takie 'używane' roller coastery trafiały do innych parków.

SFMM rywalizuje z innym amerykańskim parkiem, Cedar Point, o miano 'roller coasterowej stolicy świata' (tak tytułuje się Cedar Point). Biorąc pod uwagę tylko i wyłącznie obecną liczbę roller coasterów, tytuł należałby się SFMM - w Cedar Point bowiem znajduje się ich 'tylko' 16. SFMM preferuje jednak nazwę 'the thrill capital of the world'.

Z drugiej strony, Cedar Point szczyci się tym, że jego kolejki są zawsze wyjątkowe. Praktycznie każdy z jego roller coasterów w momencie otwarcia łamał światowe rekordy - prędkości, wysokości czy liczby posiadanych inwersji - dla poszczególnych rodzajów roller coasterów. Jednakże o SMFF można by powiedzieć to samo...

Jedno jest pewne: na wschodnim wybrzeżu króluje Cedar Point, a na zachodnim - Six Flags Magic Mountain.

Trzeba przyznać, że kolejki w SFMM są naprawdę oryginalne. Ogólnie sieć Six Flags, która obecnie operuje 13 parkami rozrywki w Ameryce Północnej, szczególną uwagę poświęca właśnie temu rodzajowi atrakcji. Najwyższy (139 m) i swego czasu (od 2005 do 2010 r.) również najszybszy (206 km/h) roller coaster na świecie znajduje się w parku Six Flags Great Adventure, położonym w stanie New Jersey (Kingda Ka).

Maskotkami parków tej sieci są znane i lubiane postaci, takie jak Królik Bugs, Sylwester i Tweety, Struś Pędziwiatr i Diabeł Tasmański, czyli bohaterowie kreskówek 'Zwariowane Melodie' ('Looney Tunes').

Kontakt / Więcej informacji

Six Flags Magic Mountain
Lokalizacja
Valencia, CA, Kalifornia, USA
Data otwarcia
maj 1971
Rozmiar
106 ha
Liczba gości
686 000 w 2020 r.    -413% w stos. do 2019 r.

pokaż wszystkie

Atrakcje w Six Flags Magic Mountain

pokaż wszystkie

Aktualności o Six Flags Magic Mountain

Parki w pobliżu