Przewodnik po parkach rozrywki

[WIDEO] Co nowego w polskich parkach rozrywki w 2018 roku?

Tagi: Energylandia, Polskie Parki Rozrywki, Legendia, Farma Iluzji, Majaland, Zatorland, Jura Park Bałtów, Bilety Wstępu Cena, Bilety Cena

[WIDEO] Co nowego w polskich parkach rozrywki w 2018 roku?

Zrobiło się wiosennie. Macie już plany na najbliższe miesiące? A może dobrym pomysłem będzie wycieczka do jednego z polskich parków rozrywki? Oto, co ciekawego przygotowują dla swoich gości na nadchodzący sezon!

Energylandia, ZATOR

Inauguracja sezonu w Energylandii odbyła się 2 kwietnia. Jedną z najbardziej oczekiwanych nowości w Parku jest Speed Water Coaster, czyli najszybsza w Polce i w Europie kolejka połączona z wodną przejażdzką. Rollercoaster ma wysokość 60 m, a wagoniki osiągają prędkość 110 km/h, by w kulminacyjnym momencie wjechać w wodę i schłodzić emocje pasażerów.  To atrakcja, którą warto przetestować w cieplejsze dni!

→ Kup bilety do Energylandii taniej i bez wychodzenia z domu!
Energylandia wprowadza również najwyższy i najszybszy w Europie Mega Coaster Hyperion, który imponować będzie wysokością, prędkością oraz dodatkowymi atrakcjami, takimi jak wodny efekt czy splash flow. To kolejka dla amatorów mocnych wrażeń! 


Zatorland, ZATOR

Park Rozrywki Zatorland, w którym niezmiennie zachwycają dinozaury, inaugurację sezonu zaplanował na 21 kwietnia. Jedna z nowości, która będzie czekać na zwiedzających w tym roku, to największy na świecie ruchomy dinozaur – argentynozaur. Model będzie liczyć 9 m wysokości i aż 35 m długości!

→ Kup bilety do Zatorlandu przez internet

Tak będzie wyglądać argentynozaur

 

Legendia - Śląskie Wesołe Miasteczko, CHORZÓW

Otwarcie sezonu w Legendii jodbyło się 31 marca. Będąc w parku szczególnie warto przejechać się kolejką Lech, która zajęła 2. miejsce w europejskim konkursie Best New Coasters 2017. To nie jest nowa atrakcja, bo pojawiła się w parku już w 2017 roku ale zdecydowanie warto sprawdzić jak wygląda Chorzów widziany z jednego z fotelików kolejki!

Nową atrakcją w tym sezonie jest Bazyliszek. To kolejka typu dark ride, czyli przejażdżka w zadaszonym obiekcie, z pomieszczenia do pomieszczenia. Bazyliszkowi będzie towarzyszyć film, który przybliży legendę o tym stworze oraz przedstawi sposoby, aby się przed nim ustrzec.

Kolejki typu Interactive Dark Ride nie są co prawda nowością, jednak Bazyliszek to unikatowy przedstawiciel swojego rodzaju. Kolejka jako jedyna na świecie łączy w sobie bowiem aż trzy zaawansowane technologie. Pasażerowie podczas przejażdżki mogą podziwiać projekcje na multimedialnych ekranach, a także oddawać strzały do statycznych celów i mierzyć do obiektów tworzonych w technice video mappingu. Zainteresowani?

Bazyliszek jest świetną rozrywką dla całej rodziny

To jednak nie wszystkie nowości, jakie czekać będą na gości Legendii w sezonie 2018. Już w maju bowiem przed bramą parku stanie figura straszaka wprost ze śląskich legend. O tym, jaka postać zostanie wybrana, decydowali ankieterzy w głosowaniu, które zakończyło się 1 marca. Figurka będzie częścią Szlaku Ślonski Godki, inicjatywy Urzędu Miasta Katowice, która ma na celu promocję kultury Śląska. Podobne figurki pojawią się na terenie całego miasta.

Jura Park, BAŁTÓW

W bałtowskim parku główna atrakcja to odtworzone z niezwykłą dokładnością dinozaury, w nadchodzącym sezonie jednak to miejsce zmieni się w biegową stolicę Polski. W dniach 9-10.06 odbędzie się pierwsza edycja Raptor Run, czyli ekstremalnego biegu po wymagającym terenie Bałtowa, urozmaiconego przeszkodami znanymi z Raptor Areny. Przewidziano dwie kategorie biegu: Raptor Run dla wszystkich oraz Raptor Prime dla tych, którzy chcą rywalizować z najlepszymi. Na uczestników czekać będą atrakcyjne nagrody i oczywiście medale, a na zakończenie zmagań – ekstremalna impreza.

Będąc w Jura Park, warto zobaczyć także wystawę Polska w Miniaturze. Jest to obszar o powierzchni 1 hektara uformowany w kształt Polski, na którym zaznaczono rzeki, jeziora i krainy geograficzne. Miniaturowa Polska to również 50 najciekawszych zabytków architektury z ostatnich 500 lat, odtworzonych z ogromną dokładnością.

Tak wygląda Polska w miniaturze z lotu ptaka

 

Farma Iluzji, TROJANÓW

Sezon w Farmie Iluzji startuje 28 kwietnia, ale już od 21 kwietnia będzie można przedpremierowo oglądać magiczne pokazy. W kwietniu spotkacie iluzjonistę Pana Ząbka, który zapewni niepowtarzalne emocje oraz rozbawi każdego widza do łez. Warto również zobaczyć Balonowe Show Patrycji Lipińskiej – mistrzyni w kręceniu oraz modelowaniu baloników. Ten pokaz to przedstawienie pełne magii i kreatywności doprawione szczyptą iluzji, dokładnie tak, jak na Farmę Iluzji przystało.

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.