Przewodnik po parkach rozrywki

Park Linowy Stolem

Park linowy Stolem znajduje się na terenie pensjonatu 'U Stolëma' położonego w Ostrzycach, w centrum Kaszub, bezpośrednio nad malowniczym jeziorem Ostrzyckim. Pensjonat posiada własne kąpielisko i wypożyczalnię sprzętu wodnego.

W samym Parku linowym do wyboru są trzy trasy przejścia:

  • wysoka dla dzieci w wieku min. 12 lat i wzroście min. 140 cm
  • zjazdowa o warunkach jak przy trasie wysokiej
  • dla dzieci w wieku min. 6 lat i wzroście min. 220 cm

Na trasach czeka wiele przeszkód między innymi: Most Tybetański, Pal Azji, siatki poziome i pionowe, ścieżka nad kanionem, drabinka oponowa, wiszące deski i schody, kolejki tyrolskie, wózek zjazdowy.

Dodatkowymi atrakcjami na miejscu są także strefa SPA&wellness, plac zabaw dla najmłodszych, mini-golf a nawet rejs statkiem spacerowym Stolem po jeziorze.

Mini-golf to atrakcja dla wszystkich dzieci bez względu na ich sprawność fizyczną. Pole do gry obejmuje 18 dołków, a średni czas przejścia to ok. 2,5 godz. Przed rozpoczęciem rozgrywki, uczestnik zapoznaje się z regulaminem gry oraz otrzymuje niezbędny sprzęt – profesjonalny kij golfowy oraz piłeczki. Celem gry jest wbicie piłeczki do dołka w jak najmniejszej liczbie uderzeń. Z tej atrakcji można korzystać we wszystkie dni tygodnia, w godzinach otwarcia parku.

Rejs statkiem trwa ok. 1 godziny, odbywa się po Jeziorze Ostrzyckim i podczas rejsu statek zatrzymuje się na czterech przystaniach. Podczas rejsu można podziwiać całe Jezioro Ostrzyckie, otaczający je rezerwat Ostrzycki Las, znajdujące się na jeziorze wyspy oraz szczyt Wieżyca. Z atrakcji tej można korzystać od poniedziałku do piątku, zgodnie z rozkładem rejsów, które odbywają się cztery razy dziennie.

Kontakt / Więcej informacji

Park Linowy Stolem
Kategoria
Parki linowe / adrenaliny
Lokalizacja
Somonino, Pomorskie

Parki w pobliżu