Przewodnik po parkach rozrywki

Kings Island

Kings Island to park rozrywki, który otwarto w 1972 r. w miejscowości Mason w stanie Ohio, ok. 40 km od jednego z większych miast tego stanu, jakim jest Cincinnati. Obok parku znajduje się wodny park rozrywki Soak City.

Warto podkreślić, że choć jest to park pełen przeróżnych atrakcji - od małych, spokojnych przejażdżek po szalone roller coastery i nie tylko to. Jest to też park bardzo przyjazny dzieciom. Otwarta w 2000 r. kraina 'Planet Snoopy', pełna atrakcji dla dzieci (które skoncentrowane są wokół motywu kreskówki o piesku Snoopym), od kilkunastu lat z rzędu wygrywa dla parku prestiżową nagrodę Golden Ticket Award dla parku z najlepszą strefą przejażdżek dla dzieci (Best Kids' Area).

Kings Island zajmuje 17. lokatę wśród najbardziej popularnych parków rozrywki w Ameryce Północnej. Troszkę więcej odwiedzających przyciąga drugi wielki park rozrywki znajdujący się w Ohio - Cedar Point. Oba parki należą do sieci Cedar Fair Parks, która operuje jeszcze 9 innymi parkami rozrywki w USA (m.in. California's Great America, Knott's Berry Farm) i 1 w Kanadzie (Canada's Wonderland). Poza tym Cedar Fair Parks zajmuje się też kilkunastoma parkami wodnymi w USA.

Kontakt / Więcej informacji

Kings Island
Lokalizacja
Mason, OH, Ohio, USA
Data otwarcia
kwiecień 1972
Rozmiar
147 ha
Liczba gości
1 626 000 w 2020 r.    -114% w stos. do 2019 r.

pokaż wszystkie

Atrakcje w Kings Island

pokaż wszystkie

Aktualności o Kings Island