Przewodnik po parkach rozrywki

LEGOLAND® Discovery Center Kansas City

LEGOLAND® Discovery Center Kansas City to centrum rozrywki związane z klockami LEGO®, które znajduje się w największym mieście stanu Missouri. Nie jest to park tematyczny, jak np. park kalifornijski (Legoland California) czy duński (Legoland Billund), ale centrum rozrywkowo-edukacyjne przygotowane z myślą o dzieciach w wieku od 3 do 10 lat. Możemy spędzić tutaj nawet cały dzień - rekomendowany czas wizyty to min. 2 godziny.

Jest to jeden z 27 takich obiektów, jakie powstają począwszy od 2007 r. Znajdziemy je w USA (m.in. w Atlancie, Westchester w stanie Nowy Jork oraz na obrzeżach Dallas/ Fort Worth), Kanadzie (Toronto), Europie (Niemcy: Berlin i Oberhausen; Wielka Brytania: Manchester) w australijskim Melbourne i w Azji (np. w Tokio).

Tak jak Legolandy, każde Discovery Center zbudowane jest w dużej mierze z klocków LEGO®. Oferowane atrakcje bardzo przypominają te dostępne w parkach tematycznych, choć z uwagi na to, że są to obiekty typu indoor, nie oferują nam dużych karuzeli i innych przejażdżek, ale raczej zabawę klockami, warsztaty edukacyjne czy pojedyncze małe karuzele.

LEGOLAND® Discovery Center należą do sieci parków zarządzanych przez Merlin Entertainments, która operuje wieloma znanymi parkami rozrywki w Europie, takimi jak np. Gardaland, Thorpe Park, Heide Park i Alton Towers, oraz wszystkimi parkami LEGO® (oprócz wymienionych powyżej, jeszcze m.in. Legoland Deutschland i Legoland Windsor).

Ciekawostka: Potrzeba 40 miliardów klocków LEGO®, aby zbudować z nich wieżę, która dosięgnęłaby Księżyca...

Kontakt / Więcej informacji

LEGOLAND® Discovery Center Kansas City
Lokalizacja
Kansas City, MO, Missouri, USA
Data otwarcia
2012
Rozmiar
0.325 ha

pokaż wszystkie

Atrakcje w LEGOLAND® Discovery Center Kansas City

pokaż wszystkie

Aktualności o LEGOLAND® Discovery Center Kansas City