Przewodnik po parkach rozrywki

Ferie z dzieckiem na Mazurach – stoki narciarskie, zamki, parki rozrywki

Tagi: Polskie Parki Rozrywki, Ferie 2017, Mazurolandia, Ferie Z Dzieckiem, Ferie Na Mazurach

Ferie z dzieckiem na Mazurach – stoki narciarskie, zamki, parki rozrywki

Ze względu na swoje specyficzne ukształtowanie terenu Pojezierze Mazurskie jest nie gorszym kierunkiem na ferie niż góry. Tu też można szusować na stokach, jeździć na sankach i uczestniczyć w prawdziwym kuligu. A jeśli atrakcji wciąż wam mało, zawsze możecie odwiedzić któryś z tamtejszych parków rozrywki!

 

Ferie na północy polski

Mieszkańcy północnych rejonów Polski to prawdziwi szczęściarze. Cisza, spokój, wszechobecna zieleń – trudno o lepsze miejsce na naładowanie baterii. Co jednak jeśli planujemy urlop z dzieckiem? Wieczór z książką przy kominku to ostatnia rzecz, jakiej dzieci oczekują po wspólnym wyjeździe. Bez obaw - znamy miejsca, gdzie dzieci z pewnością nie będą się nudzić.

Zamki Krzyżackie

Będąc na Mazurach koniecznie trzeba zajrzeć do jednego z zamków krzyżackich (na szlaku znajduje się 12 zamków Warmii, Mazur i Kaszub). Wizyta w Malborku (to już woj. Pomorskie) będzie niesamowitym doświadczeniem dla każdego dziecka. To miejsce działa na wyobraźnię – w końcu nigdzie w Europie nie ma ceglanej twierdzy, która dorównywałaby mu rozmiarami. O tej porze roku macie szansę sporo zaoszczędzić na biletach – w sezonie zimowym są one ok. 10 zł tańsze. Są też zamki, które można zwiedzać zupełnie za darmo (np. zamek w Kętrzynie – wstęp wolny we wtorki).Zamek w Kętrzynie zimą

Mazurolandia

Podczas, gdy wiele parków św. Mikołaja zamyka się zaraz po Świętach, w Mazurolandii Mikołaj jest obecny przez cały karnawał. To dla niego również forma wypoczynku. Kolejne Boże Narodzenie dopiero za rok, więc teraz Mikołaj może bez wyrzutów sumienia oddać się zabawie. Całymi dniami tańczy i bawi się wraz z dziećmi, które decydują się odwiedzić jego chatę.  

Zabawy taneczne to nie jedyna atrakcja, jaka czeka na nas w Mazurolandii. Dzieci mogą przygotować wraz z elfami własne maski karnawałowe, kalendarze, kolorowe kotyliony i czapeczki. Na chętnych czeka też przejażdżka pojazdem militarnym zakończona ogniskiem, podczas którego podawana jest wojskowa grochówka i rozgrzewająca herbata.

 


Wejście do pracowni św. Mikołaja, gdzie odbywają się warsztaty plastyczne

 

Mrągowo

Mrągowo zawdzięcza swoją sławę głównie piknikowi country, który jest tam organizowany od 1938 r. Warto jednak zawitać tam także podczas ferii zimowych, na czas których otwierają się bramy  westernowego miasteczka Mrongoville. Następna okazja do jego odwiedzenia będzie dopiero w maju, gdy rozpoczyna się tam sezon letni. Obecnie organizowane są tam wieczory muzyczne i emocjonujące kuligi w konnym zaprzęgu. Każde tego typu wydarzenie kończy się ogniskiem z kiełbaskami. Pełnoletni uczestnicy mogą ponadto liczyć na kubeczek grzanego wina. 

W Mrągowie mieści się również Góra Czterech Wiatrów – jeden z najsłynniejszym mazurskich stoków narciarskich. To idealne miejsce dla początkujących narciarzy, ponieważ spad stoku jest niewielki w porównaniu z górskimi ośrodkami. Znajdziecie tam jednak wszystko, co jest potrzebne do jazdy na nartach – wypożyczalnię sprzętu, wyciąg orczykowy i zaplecze gastronomiczne. Poza tym ze szczytu wzgórza rozciąga się niesamowity widok na jezioro i otaczający je las.

 


Góra Czterech Wiatrów w Mrągowie

 

Ferie na Podlasiu

Na narty można się też wybrać na polski biegun zimna, czyli na Podlasie. Tam również nie brakuje ośrodków narciarskich. Najbliżej jest do Rybna – to stok położny 10 km. od Łomży. Wielu amatorów białego szaleństwa przyciąga też Piękna Góra w Gołdapii. Nazwa miejscowości nie jest przypadkowa. Stok jest położony w równie malowniczym miejscu, co Góra Czterech Wiatrów. Wizyta na Podlasiu jest też doskonałą okazją do wycieczki na Litwę. Zaledwie godzinę drogi od granicy znajdują się Druskienniki – słynne uzdrowisko, gdzie mieści się obecnie całoroczny stok narciarski i jeden z największych Aquaparków w Europie. 

 


Stok narciarski w Pięknej Górze

 

Jeśli chcielibyście dodatkowo zaoszczędzić na feriach z dzieckiem zapoznajcie się z możliwościami karty Funpass – to gwarantowane zniżki do ponad 140 parków tematycznych w całej Polsce. Jest wśród nich także wspomniana w artykule Mazurolandia.

Komentarze