Przewodnik po parkach rozrywki

Rabkoland: nowa kraina tematyczna w parku i otwarcie sezonu

Tagi: Funpass, Polskie Parki Rozrywki, Rabkoland, Zniżki, Bilety Do Rabkolandu

Rabkoland: nowa kraina tematyczna w parku i otwarcie sezonu

Majówka to doskonała okazja do podróży po Polsce. Właściciel Rabkolandu doskonale zdaje sobie z tego sprawę, dlatego park otwiera się na nowo 30 kwietnia. Zobaczcie, co zmieniło się tam przez zimę i przekonajcie się, dlaczego podczas uroczystego otwarcia warto mieć przy sobie rogaty hełm, sztuczną brodę lub inny rekwizyt, który pozwoli wam upodobnić się do wikinga.

 

Rabkoland to niewielki park rozrywki adresowany przede wszystkim do dzieci w wieku przedszkolnym. Maluchy doskonale bawią się na karuzelach, z zainteresowaniem obserwują teatr ruchomych figur i spędzają godziny na tematyzowanych placach zabaw (np. w klimacie wioski wikingów). Starszaki też nie powinny się tam nudzić, ale nie oczekujcie zbyt wielu ekstremalnych atrakcji. W Rabkolandzie dominują familijne przejażdżki. Próżno szukać tam roller coasterów.  Warto wiedzieć też, że oprócz typowych dla lunaparku atrakcji w Rabkolandzie znajdują się dwa obiekty muzealne. Zamiast standardowych eksponatów zgromadzono w nich zabawne rekordy i osobliwości oraz pamiątki związane z Orderem Uśmiechu. 

 

 

Zmiany w Rabkolandzie

W 2004 r. Rabkoland został uznany za najlepszy park rozrywki w Polsce. Od tego czasu minęło już jednak 13 lat. Teraz o pierwsze miejsce na podium rywalizuje Energylandia i Legendia, czyli zmodernizowane Śląskie Wesołe Miasteczko. Jeśli Rabkoland chce wrócić do gry, nie obejdzie się bez nowych inwestycji.

Pewne zmiany już zostały poczynione. Rabkoland powiększył się o nową krainę tematyczną. Dolina Trzmiela to strefa poświęcona światowi owadów. Na jej terenie znajdują trzy nowe atrakcje (dwie karuzele i relaksująca przejażdżka łódkami). W założeniu projektantów Dolina Trzmiela ma być jednak przede wszystkich przestrzenią relaksu, dlatego teren przypomina sielski ogród, gdzie będzie można odpocząć wśród zieleni i kwiatów.

W nową atrakcję wzbogaci się także kraina wikingów. Vikingcoaster to kolejka dla dzieci w wieku od 4 do 8 lat. Tor jest dość krótki i łagodny, ale dzięki temu z atrakcji mogą korzystać najmłodsze dzieci, które zazwyczaj nie mają wstępu na rollercoastery.

Atrakcją dla całej rodziny jest za to Patataj. To kilkuminutowa przejażdżka na plastikowym wierzchowcu, który porusza, jak prawdziwy koń. Jeśli jazda konna zawsze napawała Was strachem, warto wypróbować tę symulację. Tu jeźdźcowi grozi żadne niebezpieczeństwo.

Wśród nowości w Rabkolandzie znajdzie się też coś dla amatorów lotnictwa. Karuzela „Szalony lotnik” atrakcja dla gości w każdym wieku. Zamiast do klasycznego wagonika, wsiadamy do niewielkiej awionetki, która wykonuje kilka obrażeń wokół karuzeli, unosząc się w powietrzu. Otwarcie nowego sezonu w Rabkolandzie

Co roku w dniu uroczystego otwarcia sezonu w Rabkolandzie do parku przybywają wikingowie. To zarówno wojowie z Bielskiej drużyny najemnej, jak i goście w przebraniach wikingów. Wszystkie osoby w kostiumach korzystają z atrakcji za symboliczną złotówkę (wymagane są minimum dwa elementy stroju wikinga). W programie przewidziano liczne pokazy i warsztaty, gry i zabawy.

Jeśli planujecie pojawić się w Rabkolandzie w innym terminie albo po prostu nie macie ochoty się przebierać, możecie też skorzystać z naszej karty Funpass, która gwarantuje 17% zniżki na bilety wstępu.

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.