Przewodnik po parkach rozrywki

Już za tydzień, w sobotę otwarcie parku z gigantycznymi owadami!

Tagi: Funpass, Mikrokosmos, Ujazd, Gigantyczne Owady, Otwarcie Mikrokosmosu, Kochanie, Zmniejszyłem Dzieciaki, Realistyczne Rzeźby Owadów

Już za tydzień, w sobotę otwarcie parku z gigantycznymi owadami!

Owady w wielokrotnym powiększeniu to coś, co ma przyciągnąć turystów do Ujazdu w województwie łódzkim. Dla wszystkich, którzy widzieli w parkach rozrywki dinozaury i wędrowali alejkami między miniaturami budowli a nadal czują niedosyt wrażeń właściciele Mikrokosmosu przygotowali zupełnie nowy wymiar przeżyć.

Pamiętacie film 'Kochanie, zmniejszyłem dzieciaki'? Zwariowany wynalazca Wayne Szaliński stworzył maszynę do pomniejszania przedmiotów. Jego dzieci i nastolatek z sąsiedztwa przez przypadek zostają zmniejszeni do mikroskopijnych rozmiarów i lądują na terenie przydomowego ogrodu, który z ich perspektywy wygląda jak ogromna dżungla, pełna przerażających, gigantycznych owadów!


Czy Mikrokosmos szykuje dla nas podobną atrakcję? 
Park zapowiada, że ujrzymy to, co niedostrzegalne. Poznamy życie biedronki siedmiokropki, słonika orzechowca, larwy pazia królowej i wielu innych owadów. Dowiemy się czy modliszka jest zwyczajna, czy skorek jest pospolity a komar brzęczący.

Mieszkańcy Parku to wielkoformatowe, realistyczne rzeźby owadów, wykonane w wielotysięcznym powiększeniu, z pełną dbałością o anatomiczne szczegóły. Gwarancją wiernego odtworzenia owadów są rekomendacje Profesorów Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. 

Wielkie otwarcie parku Mikrokosmos odbędzie się już 3 września. Bramy parku będą otwarte dla gości od godziny 10:00, a od 11.00 rozpoczną się atrakcje dla najmłodszych. Będzie można rysować, malować, lepić, poznawać tajemnice owadów, czytać bajki, malować buźki a nawet budować mrowisko. Organizatorzy obiecują mnóstwo niespodzianek, nagród w konkursach i owadzich zabaw. 

Park zaprasza gości indywidualnych jak i grupy szkolne. Dzięki innowacyjnym metodom nauczania dzieci i młodzież poznają niezwykły świat owadów i zwrócą uwagę na to, jak olbrzymie znaczenie mają one dla procesów warunkujących życie na Ziemi.

Z kartą rabatową Funpass w parku taniej.
Park Mikrokosmos przystąpił do programu katy rabatowej Funpass. Osoby odwiedzające park uż od 3 września mogą liczyć na zniżki na bilety wstępu oraz na rabat na grillowane jedzenie w grill-barze. Więcej w katalogu zniżek.

Autor: Anna Marasek
Parkmania.pl 

 

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.