Przewodnik po parkach rozrywki

Silver Dollar City

Silver Dollar City to jeden z największych parków rozrywki stanu Missouri. Park ten powstał w 1960 r. obok miasteczka Branson, nad jeziorem Table Rock Lake. Obok parku tematycznego znajduje się park wodny White Water (otwarty w 1980 r.) oraz zespół różnych obiektów noclegowych. Nieopodal zacumowany jest statek Branson Belle, który zaprasza na swój pokład na rejs połączony z lunchem lub obiadem (dinner cruise).

Park Silver Dollar City należy do Herschend Family Entertainment, który zarządza 25 obiektami rozrywkowymi w USA (np. park Dollywood w Tennessee, Elitch Gardens w Denver w Kolorado).

Największą i najnowszą atrakcją parku jest roller coaster Outlaw Run - wyjątkowy drewniany roller coaster, który na swoim torze posiada inwersje - i to aż trzy. Inwersje, czyli elementy wywracające pasażerów do góry nogami, są typowe raczej dla kolejek wykonanych ze stali. Outlaw Run to bardzo oryginalny roller coaster, który koniecznie trzeba wypróbować!

Ciekawostka: Do tej pory tylko jeden drewniany roller coaster posiadał inwersję, był to Son of Beast, który w latach 2000-2009 był czynny w parku Kings Island w stanie Ohio. Ostatnio jednak zaczyna się budować właśnie takie kolejki albo przerabiać istniejące, by posiadały inwersje.

Kontakt / Więcej informacji

Silver Dollar City
Lokalizacja
Branson, MO, Missouri, USA
Data otwarcia
maj 1960
Rozmiar
220 ha
Liczba gości
2 200 000 w 2018 r.    +14% w stos. do 2014 r.

pokaż wszystkie

Atrakcje w Silver Dollar City

pokaż wszystkie

Aktualności o Silver Dollar City