Przewodnik po parkach rozrywki

Disney Access One – nowa usługa w Disneyland Paris pozwalająca skrócić czas oczekiwania na wejście na atrakcję

Tagi: Park Rozrywki, Disneyland, Disneyland Paris, Pobyt W Disneyland Resort, Bilety Do Disneylandu, Bilety Do Parków Rozrywki, Parki Rozrywki W Europie, Fastpass, Czy Fastpass Jest Darmowy, Access One

Disney Access One – nowa usługa w Disneyland Paris pozwalająca skrócić czas oczekiwania na wejście na atrakcję

W Disneylandzie zazwyczaj stoi się w długich kolejkach do atrakcji, zwłaszcza w sezonie. To coś, na co należy być zawsze przygotowanym. W końcu Disneyland to najchętniej odwiedzany park rozrywki w Europie. Są jednak sposoby by skrócić czas oczekiwania na kolejki do atrakcji. 

Czas oczekiwania w kolejkach do atrakcji w Disneylandzie może wynieść nawet godzinę. Nie jest to mało, szczególnie jeśli wziąć pod uwagę ogrom atrakcji czekających na odkrycie. Z tego względu każdy bilet do parku zawiera w sobie usługę FASTPASS®, która umożliwia wejście na atrakcję specjalną bramką, bez czekania w kolejce. Korzystając z tej opcji, trzeba jednak mieć na uwadze pewne ograniczenia.

Jak działa FASTPASS?

Przypomnijmy, że FASTPASS® to darmowa usługa dostępna w 9 atrakcjach w Disneyland Park i Walt Disney Studios.

→ Na jakich atrakcjach działa FASTPASS®? Przeczytaj więcej o tym jak działa usługa FASTPASS®

Przed każdą z atrakcji, w których obowiązuje FASTPASS® stoi biletomat, z którego należy pobrać bilet. Znajdziemy na nim godzinę, o której należy stawić się przed wejściem. Jeśli nie zdążymy – wejściówka przepada, a na wygenerowanie kolejnej należy poczekać aż do wygaśnięcia obecnej. Należy także pamiętać, że można pobrać tylko jeden bilet FASTPASS® na osobę za jednym razem, a kolejny dopiero po jego wykorzystaniu lub 2 godziny po pobraniu wcześniejszego. Co równie istotne, za jednym razem można pobrać FASTPASS® tylko do jednej atrakcji.

→ Kup bilet do Disneylandu w promocyjnej cenie i bez wychodzenia z domu 


Disney Access One, czyli płatny FASTPASS

W okresie między 24 lipca a 30 września 2018 roku Disneyland wprowadził nowe udogodnienie w postaci Disney Access One. Podstawową różnicą między FASTPASS® a Disney Access One jest fakt, że Disney Access One nie jest usługą darmową.


Usługa Disney Access One kosztuje 15 € za osobę i pozwala gościom wejść na wybraną atrakcję bez ograniczeń czasowych (jak to jest w przypadku standardowego FASTPASS®). Nie trzeba więc pilnować zegarka i stawiać się przed bramką o konkretnej godzinie.


Disney Access One to najnowsze ułatwienie w zwiedzaniu Disneylandu

Disney Access One to usługa jednorazowa, co oznacza, że wykupienie jednego biletu upoważnia do wejścia na jedną wybraną atrakcję bez konieczności stania w kolejce do niej. Wspomiany koszt 15 € za osobę dotyczy więc jednej atrakcji (dla dzieci do lat 3 bilet jest darmowy). Do każdego Disney Accesss One dołączana jest pamiątkowa bransoletka.

W odróżnieniu od FASTPASS®, zawartego w każdym bilecie do Disneylandu, usługę Disney Access One należy wykupić na miejscu, w parku, w sklepie zlokalizowanym w pobliżu każdej z 9 atrakcji, na które usługa jest dostępna. Disney Access One nie można zakupić przez internet.

Warto też mieć na uwadze, że jest ograniczona liczba Disney Access One każdego dnia, więc jeśli chcemy skorzystać z usługi należy się pośpieszyć.

→ Kup bilet do Disneylandu w promocyjnej cenie i bez wychodzenia z domu

Na których atrakcjach obowiązuje Disney Access One?

Disney Access One upoważnia do wejścia bez kolejki na każdą atrakcję, na którą obowiązuje FASTPASS®. Jest to 9 atrakcji w obu parkach Disneya:

Disneyland Park: 


Walt Disney Studios
:


Bilety wstępu do Disneylandu taniej i bez stania w kolejkach

Jak jeszcze można usprawnić swoją wizytę w Disneylandzie i zaoszczędzić cenny czas? Unikając kolejek do kas biletowych, zamawiając wejściówkę na stronie Parkmania.pl. Wszystkie bilety zawierają w sobie standardowy FASTPASS®, a ponadto możecie je kupić w korzystniejszych cenach, niż na miejscu.

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.