Przewodnik po parkach rozrywki

Koniec 2020 roku w Disneylandzie. Czego spodziewać się w parku jesienią i zimą?

Koniec 2020 roku w Disneylandzie. Czego spodziewać się w parku jesienią i zimą?

Jesień i zima to czas wielu atrakcji w Disneylandzie. Festiwal Halloween i bożonarodzeniowe atrakcje co roku przyciągały do parku tłumy. Ten rok jest jednak inny. W związku z pandemią Disneyland musiał znacząco ograniczyć liczbę gości. Czy mimo to wymienione wyżej wydarzenia się odbędą? Z jakich atrakcji można korzystać, a z jakich nie? Czy mimo pandemii warto w ogóle odwiedzić Disneyland? Zaręczamy, że tak. Magia Disneya jest odporna na koronawirusa. Po odpowiedzi na pozostałe pytania zapraszamy natomiast poniżej.

Wszystkie atrakcje są czynne, ale obowiązują pewne ograniczenia

Parkowe atrakcje – czyli najważniejsza część każdej w Disneylandzie – pozostają otwarte, i to bez wyjątku. Goście nie mogą jednak siedzieć w wagonikach zbyt blisko siebie, dlatego Disneyland na jakiś czas rezygnuje z następujących usług:

  • FASTPASS, czyli możliwość wejścia na atrakcję bez kolejki po wcześniejszej godzinowej rezerwacji.
  • Single rider, czyli możliwość zajęcia pojedynczego, wolnego miejsca np. obok trzyosobowej rodziny w czteroosobowym wagoniku.

W związku z tym, że gości w parku jest znacznie mniej, przed atrakcjami nie tworzą się duże kolejki, więc brak FASTPASSA nie jest dotkliwy.

Nieco inaczej wyglądają też spotkania z bohaterami Disneya. Nie mogą oni teraz przytulać się do dzieci. Wciąż można jednak ich spotkać w parku. Kaczor Donald macha do gości z tarasu swojego domu, a księżniczki uśmiechają się z balkonu zamku Śpiącej Królewny.

Niestety postaci Disneya nie wyjdą nam też na spotkanie w czasie parady. Tymczasowo została ona odwołana. Podobnie jak wieczorny pokaz iluminacji na fasadzie zamku Śpiącej Królewny. Te wydarzenia po prostu gromadziły za duże tłumy, dlatego w trosce o bezpieczeństwo gości Disneyland zdecydował się je odwołać.

Będzie Halloween!

Obchody Halloween nie zostały odwołane. 26 września park jak co roku ozdobią dynie i inne okolicznościowe dekoracje. Zaproszenie przyjęła też Diabolina i inne złe charaktery z bajek Disneya. Będzie można się z nimi spotkać, jednak zdjęcia podobnie jak w przypadku innych postaci Disneya, zdjęcia będzie można im robić jedynie z dystansu.

Do Halloween przygotowują się także parkowe restauracje. Jak co roku będzie można w nich dostać różne okolicznościowe potrawy. W tym miejscu warto jednak zaznaczyć, że do odwołania zamknięte pozostają restauracje bufetowe – również ze względu na bezpieczeństwo gości. Na obiady w towarzystwie postaci Disneya również będziemy musieli poczekać do końca pandemii.

Tym razem w programie niestety brakuje okolicznościowych spektakli. W programie parkowych teatrów pozostają jednak następujące pokazy:

  • The Lion King: The Rhythm of the Pride Lands (Frontierland Theatre – konieczna wcześniejsza rezerwacja miejsc)
  • The Jungle Book Jive (Walt Disney Studios Park – konieczna wcześniejsza rezerwacja miejsc)

Natomiast w plener zostały przeniesione następujące pokazy:

  •  Frozen, a Musical Invitation
  •  Mickey & The Magician

Na brak atrakcji mimo pandemii nie można więc narzekać.

Wraz z początkiem listopada nastanie świąteczny czas

Festiwal Disney’s Enchanted Christmas również odbędzie się mimo pandemii. 1 listopada park jak co roku rozświetlą tysiące lampek, a Mickey i Minnie włożą czerwone stroje Mikołajów. O szczegółach wydarzenia będziemy jeszcze informować. Tymczasem zachęcamy do odwiedzania Disneylandu. Wizyta w parku – nawet w maseczce – jest niesamowitym, magicznym doświadczeniem.

 

 

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.