Przewodnik po parkach rozrywki

Jak parki rozrywki radzą sobie podczas pandemii koronawirusa?

Tagi: Disneyland, Energylandia, Efteling, Koronawirus, Covid-19, Zamkniete Parki Rozrywki

Jak parki rozrywki radzą sobie podczas pandemii koronawirusa?

Emocji doświadczanych podczas jazdy na rollercoasterze nie da się przenieść do sieci. Parki rozrywki – zarówno te polskie, jak i zagraniczne – znalazły się więc w bardzo trudnym położeniu. Co dzieje się teraz w Energylandii, Disneylandzie i Efteling? Jak parki radzą sobie z epidemią? Zapraszamy po garść ciekawostek i newsów z waszych ulubionych parków.


Energylandia

Jeśli tęsknicie za Energylandią, koniecznie odwiedźcie profil parku na Facebooku, bo w przeciwieństwie do zamkniętego parku – kipi życiem. Pracownicy mimo trudnej sytuacji nie tracą entuzjazmu i robią, co mogą, aby fani nie zapomnieli o parku w Zatorze: co i rusz publikują nowe zdjęcia, zagadki i konkursy. Do tego dochodzą bardzo częste relacje na żywo np. z testów atrakcji czy wieczornych iluminacji. 

Energylandia była też pierwszym parkiem rozrywki na świecie, który nagrał i udostępnił przejazd na rollercoasterze w maseczkach. Wiele wskazuje na to, że jeśli w lecie parki zostaną otwarte, noszenie maseczek – także na rollercoasterach – będzie obowiązkiem wszystkich gości. 

 

Już teraz możecie jednak przenocować na terenie Energylandii. 8 maja otworzył się Western Camp Resort stylizowany na wioskę rodem z Dzikiego Zachodu. Goście mają do wyboru trzy rodzaje noclegów: drewniane domki, kowbojskie wozy oraz indiańskie tipi. Wszystkie opcje (także namioty i wozy!) są bardzo komfortowe oraz wyposażone w niezbędne sprzęty i akcesoria, w tym klimatyzację. 

Na terenie parku działa też restauracja Bonanza. Na kolację w jej klimatycznym wnętrzu trzeba będzie jeszcze chwilę poczekać, ale posiłki można zamawiać na wynos.

Disneyland, Francja

Paryski Disneyland także dzieli się zdjęciami i filmami z pustego parku w mediach społecznościowych. Na YouTube można np. zobaczyć ponad 1,5 godzinny film dokumentujący wschód słońca nad Disneylandem.

Powstała też zupełnie nowa strona internetowa #DisneyMagicMoments. Publikowane są tam przeróżne treści od relacji z parków, po pomysły na różne domowe aktywności związane z Disneyem. Są to m.in.:

  • przepisy na dania serwowane w restauracjach na terenie Disneylandu, 
  • kolorowanki i zagadki do druku,
  • gry online,
  • tutoriale rysowania disneyowskich postaci i animacji

i wiele więcej! Zdecydowanie warto tam zajrzeć, bo to prawdziwa kopalnia inspiracji dla rodziców znudzonych kwarantanną pociech.


Efteling, Holandia

Efteling pozostaje zamknięty do 20 maja 2020 roku. Tego dnia park ponownie zostanie otwarty dla zwiedzających, na razie nie wiemy jednak na jakich zasadach. Póki co parkowe alejki są zupełnie puste, co można zobaczyć na niedawno opublikowanym filmie.

8 maja – podobnie jak w Energylandii – w Efteling otworzono także strefę noclegową. Osoby zmęczone ciągłym przebywaniem w domu mogą więc wynająć dla rodziny jeden z domków na terenie Efteling Bosrijk.

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.