Przewodnik po parkach rozrywki

Disneyland Paris przesunął ponowne otwarcie parku na wiosnę

Tagi: Parki Rozrywki, Disneyland Paris, Disneyland W Paryżu, Covid-19, Ceny, Koronawirus Pandemia, Otwarcie

Disneyland Paris przesunął ponowne otwarcie parku na wiosnę

Disneyland Paris zamknięty będzie dłużej niż początkowo planowano. Najbliższa data otwarcia parku, to nie jak planowano 13 lutego, a 2 kwietnia 2021r. 

 

Otwarcie parku przesunięte na wiosnę

Wiadomość niestety nikogo nie zaskoczyła, ponieważ Francja nadal zmaga się z pandemią koronawirusa. Aktualne ograniczenia, godzina policyjna uniemożliwiłyby normalne funkcjonowanie parku w związku z tym park pozostaje zamknięty. 

Jeśli ponowne otwarcie w kwietniu dojdzie do skutku wraz z parkami Disneyland® Park i Walt Disney Studios® Park, otwarte zostaną także hotele Disney's Newport Bay Club i Disney's Hotel Santa Fe. W dalszej kolejności planowane będzie udostępnienie gościom rancza Disney's Davy Crockett Ranch i Disney's Hotel Cheyenne. Sequoia Lodge zostanie ponownie otwarta najprawdopodobniej jesienią. Daty otwarcia hoteli Disneyland Hotel oraz nowego Disney's Hotel New York - The Art of Marvel nie są jeszcze znane.

Najdłuższe w historii zamknięcie Disneyland Paris

Disneyland Paris poraz pierwszy w związku z COVID-19 zamknięto 14 marca 2020 roku a następnie ponownie otwarto 15 lipca 2020 roku. W tamtym czasie było to najdłużej trwające zamknięcie parku w 28-letniej historii Disneyland Paris. Disneyland wcześniej był zamknięty tylko dwukrotnie: w 1999 r. z powodu huraganu i w 2015 r. z powodu ataków terrorystycznych w Paryżu. Jednak wtedy hotele były dostępne.

Park nie cieszył się niestety długo ponownym otwarciem. Ponownie zamknięto go 30 października 2020 roku i pozostaje zamknięty do 2 kwietnia 2021 roku.

Co dalej?

Koronawirus pokrzyżował plany nie tylko Disneylandowi. Aktualnie większość parków pozostaje zamknięta. W związku z tym, że sytuacja związana z rozprzestrzenianiem się COVID-19 zmienia się dynamicznie nie wiemy kiedy parki rozrywki zostaną ponownie otwarte. W aktualnej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie sprawdzanie najnowszych informacji odnośnie zasad odwiedzin danego parku na jego oficjalnej stronie internetowej. Rekomendujemy także sprawdzać na stronach Ministerstwa Spraw Zagranicznych jakie są zasady odwiedzania danego kraju.

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.