Przewodnik po parkach rozrywki

[WIDEO] Zasady bezpieczeństwa w Disneylandzie w związku z koronawirusem

Tagi: Park Rozrywki, Disneyland, Parki Rozrywki, Disneyland Paris, Pobyt W Disneyland Resort, Bilety Do Disneylandu, Koronawirus, Covid-19, Bezpieczeństwo, Atrakcje, Atrakcje W Disneylandzie, Maseczki, Otwarcie Disneyland, Dystans

[WIDEO] Zasady bezpieczeństwa w Disneylandzie w związku z koronawirusem

Paryski Disneyland® ponownie przyjmuje gości. Od 10 dni fani Myszki Mickey i innych bajkowych bohaterów mogą znowu bawić się w najchętniej odwiedzanym europejskim parku rozrywki. Jak wyglądają nowe zasady bezpieczeństwa w parku? Co jest dostępne dla gości, co się zmieniło?


Nowe zasady bezpieczeństwa 

Od 15 lipca 2020 r. Disneyland® Paris stopniowo otwiera swoje bramy, zaczynając od Disneyland® Park, Walt Disney Studios® Park, hotelu Disney’s Newport Bay Club i Disney Village. Dla pracowników i gości wprowadzono dodatkowe procedury higieny i bezpieczeństwa. Wśród nich między innymi dobrze znane zasady z innych parów:

  • Ograniczenie dziennej liczby gości. W tym sezonie w parku będzie mogła jednego dnia bawić się ograniczona licba osób. Dane jakie pojawiają się w internecie mówią o ok. 12 000 osób / dziennie. 
  • Konieczność zakupu datowanych biletów online, brak możliwości zakupu biletów w kasie parku. Chcąc odwiedzić park, trzeba będzie dokonać wcześniejszej rezerwacji daty odwiedzin. Dotyczy to także wszystkich biletów niedatowanych zakupionych jeszcze przed zamknięciem parku a ważnych na przyjazd w te wakacje a także biletów kupowanych za pośrednictwem Parkmania.pl.
  • Obowiązek noszenia maseczek. Wszyscy powyżej 11 roku życia zobowiązani będą do noszenia maseczek.
  • Dystans społeczny. Goście będą musieli zachowywać 1-metrowe odstępy między sobą, przed wejściami do atrakcji pojawią się odpowiednie oznaczenia. 
  • Wzmocnione środki bezpieczeństwa i ochrony zdrowia. Często dotykane powierzchnie będą znacznie częściej dezynfekowane. Na terenie parków znajdziemy 2 000 dozowników z płynem dezynfekującym. 
  • Atrakcje przystosowane do nowych zasad. Atrakcje znajdujące się w parku przygotowano tak, aby móc zachować dystans społeczny. Niektóre atrakcje wymagały modyfikacji, inne zostały chwilowo zawieszone.
  • Ogranicznie liczby gości w restauracjach i sklepach. I te obiekty zostały przystosowane do nowych zasad bezpieczeństwa.
  • Płatności bezgotówkowe. Tak jak i w innych parkach, tak i w Disneylandzie rekomenduje się aby płatności realizować bezgotówkowo. 

Aby przybliżyć nowe zasady bezpieczeństwa park przygotował krótki filmik, który ma wytłumaczyć zasady i lepiej przygotować gości do odwiedzin w parkach Disneya.

→ Przeczytaj więcej o zasadach jakie obowiązują w większości europejskich parków rozrywki w związku z koronawirusem


Jakie atrakcje będą dostępne a jakich nie zobaczymy w tym roku?

Niektóre atrakcje, pokazy i wydarzenia nie będą dostępne lub mogą zostać zmodyfikowane w zależności od rozwoju środków bezpieczeństwa i warunków sanitarnych oraz zaleceń władz publicznych. Dotyczy to również parady Disney Stars on Parade i wieczornego spektaklu Disney Illuminations które powrócą w późniejszym terminie.

The Lion King Rhythms of the Pride Lands oraz Jungle Book Jive dwa najwyżej oceniane spektakle wrócą również tego lata, ale nieco później. W parkach pojawi się wiele postaci Disneya, Pixara, Gwiezdnych Wojen lub Superbohaterów Marvela, oferując gościom niezapomniane zdjęcia. W celu zachowania fizycznego dystansu bliskie interakcje, w tym przytulanie, są czasowo zawieszone.

Place zabaw także będą tymczasowo niedostępne. Przed wyjazdem rekomendujemy sprawdzić na oficjalnej stronie parku jakie atrakcje i wydarzenia w dniu naszego przyjazdu będą dostępne. Unikniemy tym samym rozczarowań.

 

Usługa FASTPASS® tymczasowo zawieszona

Usługa FASTPASS®, która normalnie jest wliczona w cenę każdego biletu wstępu do parku, będzie zawieszona aby umożliwić zarządzanie kolejkami do atrakcji.

Zakup biletów wstępu do Disneylandu na Parkmania.pl

Za pośrednictwem Parkmania.pl można już teraz zakupić bilety wstępu do Disneylandu. Bilety można kupić w złotówkach, wysyłamy je mailem, do samodzielnego wydruku. Więcej informacji tu.

Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powższe dane mogą ulec zmianie, nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić informacje na oficjalnej stronie danego parku.