Przewodnik po parkach rozrywki

[WIDEO] Disneyland Paris już wkrótce ponownie powita gości. Znamy datę otwarcia!

Tagi: Disneyland Paris, Bilety Do Disneylandu, Koronawirus, Covid-19, Bezpieczeństwo, Atrakcje W Disneylandzie, Otwarcie Disneyland

[WIDEO] Disneyland Paris już wkrótce ponownie powita gości. Znamy datę otwarcia!

Odwiedziny Disneyland® Paris wkrótce będą znów możliwe. Najchętniej odwiedzany europejski park rozrywki zapowiedział ponownie otwarcie na środę, 15 lipca. Po czterech miesiącach będzie można znowu spotkać się z ulubionymi postaciami z bajek Disneya! Jakie zmiany czekają na gości w związku z nowymi zasadami bezpieczeństwa?


Stopniowe otwacie Disneyland® Paris i nowe zasady bezpieczeństwa 

Od 15 lipca 2020 r. Disneyland® Paris otworzy się stopniowo, zaczynając od Disneyland® Park, Walt Disney Studios® Park, hotelu Disney’s Newport Bay Club i Disney Village. Dla pracowników i gości zostaną wprowadzone dodatkowe procedury higieny i bezpieczeństwa. Wśród nich między innymi dobrze znane zasady z innych parów:

  • Ograniczenie dziennej liczby gości. W tym sezonie w parku będzie mogła jednego dnia bawić się ograniczona licba osób. Dane jakie pojawiają się w internecie mówią o ok. 12 000 osób / dziennie. 
  • Konieczność zakupu datowanych biletów online, brak możliwości zakupu biletów w kasie parku. Chcąc odwiedzić park, trzeba będzie dokonać wcześniejszej rezerwacji daty odwiedzin. Dotyczy to także wszystkich biletów niedatowanych zakupionych jeszcze przed zamknięciem parku a ważnych na przyjazd w te wakacje.
  • Obowiązek noszenia maseczek. Wszyscy powyżej 11 roku życia zobowiązani będą do noszenia maseczek.
  • Dystans społeczny. Goście będą musieli zachowywać 1-metrowe odstępy między sobą, przed wejściami do atrakcji pojawią się odpowiednie oznaczenia. 
  • Wzmocnione środki bezpieczeństwa i ochrony zdrowia. Często dotykane powierzchnie będą znacznie częściej dezynfekowane. Na terenie parków znajdziemy 2 000 dozowników z płynem dezynfekującym. 
  • Atrakcje przystosowane do nowych zasad. Atrakcje znajdujące się w parku przygotowano tak, aby móc zachować dystans społeczny. Niektóre atrakcje wymagały modyfikacji, inne zostały chwilowo zawieszone.
  • Ogranicznie liczby gości w restauracjach i sklepach. I te obiekty zostały przystosowane do nowych zasad bezpieczeństwa.
  • Płatności bezgotówkowe. Tak jak i w innych parkach, tak i w Disneylandzie rekomenduje się aby płatności realizować bezgotówkowo. 


Jak będzie wyglądać wizyta w Disneylandzie. Co będzie zamknięte lub zmodyfikowane?

Niektóre atrakcje, pokazy i wydarzenia nie będą dostępne lub mogą zostać zmodyfikowane w zależności od rozwoju środków bezpieczeństwa i warunków sanitarnych oraz zaleceń władz publicznych. Dotyczy to również parady Disney Stars on Parade i wieczornego spektaklu Disney Illuminations które powrócą w późniejszym terminie. Place zabaw także będą tymczasowo niedostępne. Warto sprawdzić na oficjalnej stronie parku jakie atrakcje i wydarzenia w dniu naszego przyjazdu będą dostępne. Unikniemy tym samym rozczarowań.

The Lion King Rhythms of the Pride Lands oraz Jungle Book Jive dwa najwyżej oceniane spektakle wrócą również tego lata, ale nieco później. Podczas gdy spotkania z bohaterami Disneya będą tymczasowo niedostępne, postacie powrócą do parków w nowej odsłonie by bawić i zachwycać odwiedzających.

Usługa FASTPASS® tymczasowo zawieszona

Usługa FASTPASS®, która normalnie jest wliczona w cenę każdego biletu wstępu do parku, będzie zawieszona aby umożliwić wprowadzenie systemu zarządzania kolejkami w atrakcjach.

Najdłużej trwające zamknięcie paryskiego Disneylandu w historii

Disneyland Park i Walt Disney Studios Park są zamknięte od soboty 14 marca 2020 r. w związku z pandemią covid-19. To najdłużej trwające zamknięcie parku w 28-letniej historii Disneyland Paris. Disneyland wcześniej był zamknięty tylko dwukrotnie: w 1999 r. z powodu huraganu i w 2015 r. z powodu ataków terrorystycznych w Paryżu. Jednak wtedy hotele były dostępne.

Odwiedziny Disneylandu, tak jak w przypadku wielu innych parków rozrywki, z powodu pandemii koronawirusa będą wyglądać od teraz inaczej. Musimy się do tego przyzwyczaić i to zaakceptować. 
→ Przeczytaj więcej o zasadach jakie obowiązują w większości europejskich parków rozrywki w związku z koronawirusem

Zakup biletów wstępu do Disneylandu na Parkmania.pl

Mamy nadzieję, że już z początkiem lipca bilety do Disneylandu pojawią się na stronie Parkmania.pl. Zachęcamy do zapisania się na newsletter Parkmania.pl, w którym poinformujemy o starcie sprzedaży!

Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powższe dane mogą ulec zmianie, nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić informacje na oficjalnej stronie danego parku.