Przewodnik po parkach rozrywki

Thorpe Park

Thorpe Park to jeden z największych parków rozrywki w Wielkiej Brytanii. Znajduje się bardzo blisko Londynu (ok. 40 km na zachód), tak samo jak Chessington World of Adventures i Legoland Windsor.

Początki parku sięgają 1979 r. Dziś znajdziemy tu mnóstwo ekstremalnych atrakcji, w tym 7 roller coasterów.

Thorpe Park należy do sieci parków zarządzanych przez Merlin Entertainments, która operuje wieloma znanymi parkami rozrywki w Europie, takimi jak np. Alton Towers, Gardaland, Heide Park oraz parki LEGO® (Legoland Billund w Danii, Legoland Deutschland i wspomniany Legoland Windsor).

Ciekawostka: W sezonie 2013 park wprowadził super atrakcję, jaką jest opcja THE CRASH PAD, czyli niecodzienna możliwość... spania w parku! Po całym dniu spędzonym na szalonej zabawie nie trzeba wracać do naszego - zapewne oddalonego od parku - miejsca zakwaterowania czy zamieszkania. Wystarczyło wcześniej zabukować sobie tutaj miejsce (za pośrednictwem strony parku) i gotowe!

Na stałe do dyspozycji gości pozostaje THORPE SHARK Hotel z nowoczesnymi choć niewielkimi pokojami.

Kontakt / Więcej informacji

Thorpe Park
Lokalizacja
Chertsey, Wielka Brytania
Data otwarcia
maj 1979
Rozmiar
202 ha
Liczba gości
1 800 000 w 2017 r.   

Jedziesz do: Thorpe Park?

pokaż wszystkie

Atrakcje w Thorpe Park

pokaż wszystkie

Aktualności o Thorpe Park

Parki w pobliżu

Przychodzące wyszukiwane hasła

thorpe park, thorpe park opinie, park rozrywki wielka brytania, thorpe park london, londyn park rozrywki, park rozrywki koło londynu, park rozrywki londyn, park rozrywki thorpe, park rozrywki w londynie, parki rozrywki w uk

Darmowy e-book: jak oszczędzić czas i pieniądze wybierając się do parku rozrywki!Pobierz teraz >