Przewodnik po parkach rozrywki

Universal Studios Hollywood®

Universal Studios Hollywood® to pierwszy park tematyczny sieci Universal Parks & Resorts®, który powstał w 1964 roku w Universal City, na obrzeżach Los Angeles w Kalifornii. Od 1912 r. funkcjonuje tutaj najprawdziwsze studio filmowe - jedno z 6 największych w USA.

Universal Parks & Resorts® operuje jeszcze dwoma parkami na Florydzie, które tworzą kompleks rozrywkowy Universal Orlando Resort - Universal Studios Florida® i Islands of Adventure®. Poza tym również w Chinach, Japonii i w Singapurze znajdziemy te niezwykłe parki tematyczne. Właścicielem tych wszystkich obiektów jest NBCUniversal, popularna amerykańska korporacja mediowa.

We wszystkich parkach należących do sieci Universal® znajdziemy mnóstwo nowoczesnych atrakcji, które nawiązują do filmów produkowanych pod tym szyldem. Możemy zatem szykować się na spotkanie z bohaterami takich filmów, jak np. 'Jurassic Park', 'Wodny świat' czy 'Mumia', ale nie tylko - w parkach Universal® znajdziemy również bohaterów filmów 'wypożyczonych' od innych wytwórni, które nie posiadają swoich parków tematycznych (filmy 'Transformers', 'Shrek', 'Harry Potter').

Universal Studios Hollywood® to 9. największy pod względem liczby odwiedzających park w Ameryce Północnej. Największą atrakcję tego parku stanowi wycieczka po ogromnym studio filmowym.

Kontakt / Więcej informacji

Universal Studios Hollywood®
Lokalizacja
Universal City, CA, Kalifornia, USA
Data otwarcia
lipiec 1964
Rozmiar
168 ha
Liczba gości
1 299 000 w 2020 r.    -604% w stos. do 2019 r.

pokaż wszystkie

Atrakcje w Universal Studios Hollywood®

pokaż wszystkie

Aktualności o Universal Studios Hollywood®

Parki w pobliżu