Przewodnik po parkach rozrywki

Life is a roller coaster, czyli o zaręczynach w parku rozrywki

Tagi: Disneyland, Theme Park Proposal, Roller Coaster Proposal, Zaręczyny

Life is a roller coaster, czyli o zaręczynach w parku rozrywki

O tym, że "życie jest jak roller coaster", czyli pełne wzlotów i upadków, śpiewał m.in. Ronan Keating. Coś w tym jest, życie jest przewrotne i pełne niespodzianek, dlatego łatwiej przeżyć je we dwójkę. Miłośnicy parków rozrywki i roller coasterów na miejsce zaręczyn wybierają często właśnie... parki rozrywki. Albo i wręcz roller coastery albo inne atrakcje! Dziś artykuł trochę w walentynkowym już klimacie!

 

Jeśli chodzi o zaręczyny, to ludzka fantazja nie zna granic. Jedni wolą tradycyjne, bardziej kameralne zaręczyny, czasem w obecności najbliższych, a czasem tylko we dwoje. Inni planują wymyślne niespodzianki, często w miejscach publicznych, gdzie przyszłym narzeczonym towarzyszy tłum ludzi. Zaręczyny w parku rozrywki to z pewnością oryginalny pomysł. Zwłaszcza dla tych, którzy uwielbiają parki, karuzele i kolejki! Zdjęć i filmików szczęśliwych par, które zaręczyły się w ten sposób, krąży w Internecie całe mnóstwo, zobaczmy razem wybrane z nich.

 

1. Taneczny flashmob w kalifornijskim Disneylandzie do piosenki "Marry you" Bruno Marsa

Chwytliwa, optymistyczna piosenka Bruno Marsa o jakże sugestywnym tytule + bajkowe alejki Disneylandu + widowisko taneczne = efektowne zaręczyny, których Valerie i Jamin z pewnością nigdy nie zapomną! Cała akcja została szczegółowo zaplanowana wcześniej i dzięki temu też została dobrze udokumentowana:

 

2. Thorpe Park idealny na pierwszą randkę i na zaręczyny 9 lat później

Danielle i Stephen pierwszy raz wspólnie odwiedzili angielski Thorpe Park w 2005 r., gdy Danielle zaprosiła Stephena na randkę do swojego ulubionego parku rozrywki. Od tego czasu co roku świętują tam jej urodziny, a w 2014 r. u bram ich wspólnego ulubionego roller coastera Nemezis Inferno, zawarli zaręczyny. Towarzyszyli im rodzina i przyjaciele. 


 

 


3. Zaręczyny podczas przejażdżki w parku Holiday World w stanie Indiana

Podczas przejażdżki klimatyczną drewnianą kolejką (w czasie jazdy na górę, gdy kolejka jedzie wolno i stosunkowo cicho!) Austin poprosił Allison o rękę, a dokładniej, by została jego "roller coaster buddy". :) Zapłakana, ale uradowana Allison zdążyła powiedzieć "tak", zanim wagoniki pomknęły w dół.
4. Zaręczynowe podchody / gra miejska w Disneylandzie w Kalifornii 

Kilkumiesięcznych przygotowań wymagała kolejna zaręczynowa niespodzianka. Najpierw Marc skompletował zdjęcia przedstawiające jego i jego dziewczynę Amy, wykonane w różnych miejscach w Disneylandzie podczas ich wcześniejszych wizyt w parku. Oprócz nich, na zdjęciach pojawił się też ich wtajemniczony kolega, który pod nieuwagę Amy sprytnie ustawiał się do zdjęć za nimi. Na każdym z nich trzymał kartkę, które to - po ułożeniu ich obok siebie - złożyłyby się w pytanie Will you marry me. Te zdjęcia, rozdawane pojedynczo, posłużyły pewnego październikowego dnia jako wskazówki dla Amy, której zadaniem było odnalezienie miejsca w parku, gdzie czekał już na nią Marc...

 

5. Pamiątkowe zdjęcie z przejażdżki

Zabawnym pomysłem na zadanie TEGO pytania jest też odpowiednio zaaranżowane zdjęcie, które często robione są podczas przejażdżek roller coaster'ami lub tzw. kłodozjazdami. Tak jak w poprzednim przypadku, tutaj też w całą akcję wtajemniczonych jest kilka osób, jedynie dziewczyna pozostaje niczego nieświadoma. :)

 

 

 

 

 

6. Zaręczyny na spokojnej, klimatycznej karuzeli, znów w jednym z parków Disneya

W jakże prosty, ale romantyczny sposób Tivon oświadczył się swojej ukochanej Brandi: podczas przejażdżki klasyczną karuzelą, siedząc na konikach niczym para prosto z bajki z Disneya! Niestety dostępne są tylko zdjęcia, które nie ukazują całego zajścia tak dobrze, jak pokazałby je filmik, ale zaskoczenie Brandi jest dobrze widoczne. Więcej zdjęć tutaj.

 

 

 


7. Oryginalne zaproszenie na ślub, nakręcone na kolejce górskiej w parku Elitch Gardens w Denver

Jako ostatni przykład zaręczynowych pomysłów pokażemy Wam nie tyle moment zaręczyn, a zaproszenie na zbliżający się ślub pewnej amerykańskiej pary. Krótki filmik ukazujący historię miłości Marnie i Cory'ego nakręcono na drewnianej kolejce Twister II w parku Elitch Gardens w Denver, stolicy stanu Kolorado. Marnie i Cory o swoich zaręczynach i planowanym ślubie powiadamiają znajomych w taki oryginalny sposób:

 

 

I co o tym sądzicie? A może znacie ten temat z własnych doświadczeń lub byliście świadkami takich wydarzeń podczas Waszych wizyt w parkach rozrywki? Kto wie, może już wkrótce usłyszymy o pierwszych zaręczynach w naszej rodzimej Energylandii!

Autor: Natalia Tykocińska

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.

Galeria zdjęć

$item.title
$item.title
$item.title
$item.title