Przewodnik po parkach rozrywki

Wraz z wiosną rozpoczyna się sezon w dwóch najpopularniejszych polskich parkach rozrywki

Tagi: Energylandia, Parki Rozrywki W Polsce, Legendia

Wraz z wiosną rozpoczyna się sezon w dwóch najpopularniejszych polskich parkach  rozrywki

Dzień jest już widocznie dłuższy, słońce coraz mocniej przygrzewa, pora zatem wyjść z domu! Zima wystarczająco długo trzymała nas w czterech ścianach. Alternatyw dla siedzenia przed telewizorem nie brakuje. Do wyboru mamy spacer po parku, wizytę w ulubionej kawiarni, a od weekendu także wycieczkę do parku rozrywki. 6 kwietnia oficjalnie rozpoczyna się bowiem sezon w Energylandii i Legendii.

 

Co nowego w Legendii?

Atrakcjom Legendii należy się pierwszeństwo, bo tegoroczny sezon zapowiada się tam wyjątkowo. Wszystko przez to, że park kończy w tym roku równe 60 lat! Pierwsi goście pojawili się tam we wrześniu 1959 r. Chorzów był wówczas centrum polskiej rozrywki. Ludzie z całego kraju przyjeżdżali tam, aby doświadczyć emocji, generowanych przez bardzo na ten czas nowoczesne kolejki i karuzele.

Dziś Śląskie Wesołe Miasteczko znowu przyciąga tłumy. Zyskało też nową nazwę. Począwszy od 2017 r. jest Legendią, a nowe atrakcje projektowane są tak, aby oprócz rozrywki, dostarczyć gościom nieco wiedzy na temat polskiego folkloru.

Czego możemy zatem spodziewać się po nowym sezonie? Zachwycone powinny być zarówno dzieci, jak i ich rodzice. Najmłodszym z pewnością spodobają się kultowe atrakcje: Lech Coaster, Bazyliszek czy Diamont River, a także nowości, w tym atrakcja umiejscowiona na jeziorze. W planach są także całonocne szaleństwa na karuzelach. Na ten sezon zaplanowano aż 14 odsłon wydarzenia Legendia at Night.

Z kolei dorośli będą mieli okazję przypomnieć sobie najważniejsze wydarzenia z historii parku. Organizatorzy przewidzieli bowiem wiele atrakcji dla osób, które miały okazję go odwiedzić kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat temu. Zaskoczeniem może być także nowa odsłona kultowego rollercoastera Tornado.

 


Energylandia znowu stanie się sceną festiwali muzycznych

Także Energylandia rozpoczyna sezon 6 kwietnia. Na pierwszych gości czekać mają animatorzy, szampan i przede wszystkim – wszystkie parkowe atrakcje. Największym powodzeniem będą się cieszyć zapewne dwie ubiegłoroczne nowości, czyli megacoaster Hyperion - obsypana nagrodami kolejka górska, będąca jedną z największych tego typu atrakcji w Europie; oraz Speed Water Coaster - przejażdżka, która kończy się spektakularnym zjazdem do wody. Atrakcji rzecz jasna jest znacznie więcej. Energylandia może pochwalić się już 4 strefami tematycznymi, które kryją mnóstwo rozrywek zarówno dla małych, jak i nieco starszych gości.

 

Fanów muzyki na pewno ucieszy również fakt, że w tym roku do Energylandii wracają festiwale muzyczne. Jak na razie mowa jest o trzech tego typu wydarzeniach (90’s i 80’s Superstars, Disco Polo oraz Hip-Hop Festival), ale nie jest wykluczone, że będzie ich więcej. Entuzjaści wymienionych gatunków powinni poważnie zastanowić się nad wizytą w Zatorze. Festiwale w Energylandii to bowiem coś znacznie więcej niż koncert. Jednocześnie całą noc czynne są wszystkie parkowe atrakcje. Nocna przejażdżka na rollercoasterze to naprawdę niesamowite doświadczenie. Zwłaszcza gdy mowa o kolejce takiej jak Hyperion.

Z zakupem biletów do Energylandii lepiej nie czekać do ostatniej chwili. Znajdziecie je oczywiście na Parkmania.pl. Kupując wejściówki online, omijacie kolejki do kas i macie szansę na skorzystanie z atrakcyjnych promocji.


Rollercoaster Hyperion to obecnie największa atrakcja Energylandii

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.