Przewodnik po parkach rozrywki

Alton Towers będzie miał nowy rollercoaster

Tagi: Park Rozrywki, Rollercoaster, Alton Towers, Air

Alton Towers będzie miał nowy rollercoaster

W marcu 2013 roku w brytyjskim parku rozrywki stanie jedyny w swoim rodzaju rollercoaster. Będzie to najdroższa inwestycja parku.

Nowy rollercoaster pojawi się w Alton Towers już za kilka miesięcy. Choć większość informacji nadal pozostaje tajemnicą park zdradza kilka szczegółów odnośnie najnowszej planowanej atrakcji.

Rollercoaster będzie osiągał maksymalną prędkość 85 km/h - o 10 km/h więcej niż inna atrakcja parku, ekstremalny rollercoaster Air. Długość przejażdżki będzie wynosić 1 170 m. Czas spędzony na nowym rollercoasterze to z kolei 165 sekund.

Nowa atrakcja będzie kosztować 18 milionów funtów a przewidywana data otwarcia przejażdżki dla zwiedzających to 16 marca 2013.


Air to rollercoaster, który symuluje odczucia towarzyszące lataniu


Prędkość nowej atrakcji nie powala na kolana. Najszybszy rollercoaster w Europie Furius Baco osiąga aż 135 km/h a pierwszą dziesiątkę najszybszych rollercoasterów zamyka kolejka osiągająca 105 km/h. Miejmy więc nadzieję, że nowy rollercoaster w Alton Towers będzie miał coś więcej do zaoferowania wszystkim żądnym adrenaliny. Park zapowiada, że ma to być nowość na skalę światową. 

Komentarze