Przewodnik po parkach rozrywki

Alton Towers będzie miał nowy rollercoaster

Tagi: Park Rozrywki, Rollercoaster, Alton Towers, Air

Alton Towers będzie miał nowy rollercoaster

W marcu 2013 roku w brytyjskim parku rozrywki stanie jedyny w swoim rodzaju rollercoaster. Będzie to najdroższa inwestycja parku.

Nowy rollercoaster pojawi się w Alton Towers już za kilka miesięcy. Choć większość informacji nadal pozostaje tajemnicą park zdradza kilka szczegółów odnośnie najnowszej planowanej atrakcji.

Rollercoaster będzie osiągał maksymalną prędkość 85 km/h - o 10 km/h więcej niż inna atrakcja parku, ekstremalny rollercoaster Air. Długość przejażdżki będzie wynosić 1 170 m. Czas spędzony na nowym rollercoasterze to z kolei 165 sekund.

Nowa atrakcja będzie kosztować 18 milionów funtów a przewidywana data otwarcia przejażdżki dla zwiedzających to 16 marca 2013.


Air to rollercoaster, który symuluje odczucia towarzyszące lataniu


Prędkość nowej atrakcji nie powala na kolana. Najszybszy rollercoaster w Europie Furius Baco osiąga aż 135 km/h a pierwszą dziesiątkę najszybszych rollercoasterów zamyka kolejka osiągająca 105 km/h. Miejmy więc nadzieję, że nowy rollercoaster w Alton Towers będzie miał coś więcej do zaoferowania wszystkim żądnym adrenaliny. Park zapowiada, że ma to być nowość na skalę światową. 

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.