Przewodnik po parkach rozrywki

W Europie powstał pierwszy na świecie roller coaster z 14 inwersjami

Tagi: Alton Towers, Smiler, Największa Liczba Inwersji

W Europie powstał pierwszy na świecie roller coaster z 14 inwersjami

14 razy do góry nogami? Już wkrótce możliwe to będzie w Wielkiej Brytanii. W Alton Towers niedługo otwarcie roller coastera Smiler, który ma największą liczbę inwersji na świecie.

Smiler to największa inwestycja w historii parku Alton Towers. Roller coaster kosztował 18 milionów funtów, a jego budowa trwała ponad 8 miesięcy.

Dotychczas na liście roller coasterów z największą liczbą inwersji pierwsze miejsce zajmowały, mające po 10 'wywrotek' brytyjski Thorpe Park z Colossusem oraz 10 Inversion roller coaster z parku Chimelong Paradise, w Chinach. 

Tom Ibison z Księgi Rekordów Guinnessa, powiedział: 'Alton Towers pobił Smilerem i jego 14 inwersjami rekord świata - to o cztery inwersje więcej niż u jego rywali. Widzieliśmy już wiele ekstremalnych roller coasterów. To fantastyczne, że Smiler, to światowej klasy atrakcja, zlokalizowana tu, w Wielkiej Brytanii.'


Jeden z fanów roller coasterów stworzył makietę Smilera

Smiler to kolejka dla osób o bardzo mocnych nerwach i to nie jedynie ze względu na osiąganą prędkość czy oszałamiającą liczbę inwersji. Podczas przejażdżki mamy do czynienia bowiem z serią optycznych iluzji i oślepiających świateł, które porządnie mieszają nam w głowach i podnoszą adrenalinę. Alton Towers jako pierwszy stosuje takie efekty specjalne w przejażdżce roller coasterem.

Oficjalne otwarcie atrakcji dla zwiedzających odbędzie się 23 maja. 

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.