Przewodnik po parkach rozrywki

Park w Chorzowie też chce mieć centrum nauki

Tagi: Śląskie Wesołe Miasteczko, Chorzów, Park Linowy, Centrum Nauki, Arkadiusz Godlewski, Kolejka Linowa Elka, Park Kultury I Wypoczynku

Park w Chorzowie też chce mieć centrum nauki

Wystarczyło, że Katowice ogłosiły plan budowy Centrum Nauki Słodowska-Curie, już pod bokiem wyrosła im konkurencja. Arkadiusz Godlewski, szef chorzowskiego parku kultury, a jednocześnie przewodniczący rady miejskiej w Katowicach też chce stawiać centrum nauki.

W parku nie ma miejsca na bylejakość - mówił podczas konferencji Arkadiusz Godlewski, nowy prezes Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku. Przedstawił też wstępny plan inwestycyjny na ten rok i kolejne lata. 

Fajerwerków w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy nie będzie. Zarząd parku zamierza bowiem w najbliższym czasie zająć się poprawą dostępnej już infrastruktury. W tym roku zamierza wyremontować kąpielisko Fala, ale tylko w takim zakresie, aby w ogóle mogło funkcjonować przez kolejny sezon, a także przeprowadzić lifting i modernizację Śląskiego Wesołego Miasteczka. Być może zostaną do niego dokupione nowe urządzenia. Nie będą to jednak spektakularne atrakcje, a głównie karuzele dla dzieci. W tym roku w WPKiW powstanie też mini park linowy. Zakończona ma zostać modernizacja oświetlenia. 

Kolejka linowa Elka ruszy najwcześniej w przyszłym sezonie. Dużymi inwestycjami, które zamierza przeprowadzić nowy prezes będzie m.in. budowa na terenie ośrodka tenisowego dużego kompleksu z halami i kortami oraz centrum gastronomicznym i miejscami do gry w squasha, a także powstanie w parku dużego aquaparku i centrum nauki.


Źródło: Dziennik Zachodni 

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.