Przewodnik po parkach rozrywki

Już w najbliższą sobotę otwarcie Parku Odkrywców Explorado!

Tagi: Chorzów, WPKiW, Otwarcie Parku Odkrywców Explorado, 2 Lipca Otwarcie, Park Odkrywców, Explorado, Siedem Stref Tematycznych, Park Nauki

Już w najbliższą sobotę otwarcie Parku Odkrywców Explorado!

Wczoraj ponad pięćdziesiąt dzieci z Przedszkola nr 11 w Chorzowie miało okazję jako pierwsze testować atrakcje w parku Explorado. Przedszkolaki próbowały swoich sił w budowaniu muru z cegły, sadzeniu roślin czy robieniu potężnych mydlanych baniek. Wszystko pod okiem profesjonalnych animatorów, którzy w czasie zabawy tłumaczyli dzieciom jak funkcjonuje świat wokół nich.

W ogródku tuż obok wejścia rośliny podlewały głównie dziewczęta. Bardzo lubię przyrodę – wyznała mała Ania. Będę tu przychodzić częściej, żeby doglądać moich roślin.

Dalej już na placu budowy dominowali chłopcy, którzy w pomarańczowych kamizelkach wyglądali jak profesjonalna ekipa budowlana. Oprócz prac stricte technicznych, dzieci miały okazję poznać jak działa tzw. kołyska Newtona.

Zapraszamy wszystkich małych gości do odwiedzania Parku Odkrywców już 2 lipca od godz. 10. Explorado będzie otwarte w chorzowskim parku do końca września – zapowiedział Tomasz Kaczmarek, wiceprezes zarządu WPKiW.

Zaproszone są wszystkie dzieci w wieku od 4 do 14 lat – oczywiście z rodzicami. Każdy mały gość Parku Odkrywców zostanie wyposażony w strój roboczy lub fartuch (w zależności od strefy, w której będzie się znajdował), a dla rodziców została wydzielona specjalna strefa gastronomiczna.

Explorado znajduje się w sercu parku, tuż obok tak zwanych „ścian płaczu”. Zbudowano je powierzchni 5 tysięcy metrów kwadratowych. Składa się z siedmiu stref tematycznych i osiemdziesięciu urządzeń.

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.