Przewodnik po parkach rozrywki

Suntago Wodny Świat otwarcie już 20 lutego. Znamy ceny biletów

Tagi: Park Of Poland, Aquapark, Zjeżdżalnie, Suntago, Ceny, Wodny Park, Jakie Strefy W Santago, Ile Kosztuje Bilet Do Suntago

Suntago Wodny Świat otwarcie już 20 lutego. Znamy ceny biletów

O tym, że pod Łodzią powstanie największy zadaszony aquapark w Europie słyszymy od niemal trzech lat. 20 lutego 2020 roku obietnice staną się faktem – tego dnia Suntago Wodny Świat wreszcie otworzy się dla pierwszych gości. Co czeka ich na miejscu? 

Rajska wyspa w samym centrum Europy

Suntago Wodny Świat nieco przypomina słynne Tropical Island pod Berlinem, ale przewyższa niemiecki aquapark zarówno rozmiarami jak i ilością atrakcji. Aby odpocząć wśród palm i basenów nie musimy już zatem jeździć do Berlina. To nasi Zachodni sąsiedzi mogą teraz przyjeżdżać do nas.

Jak już nie raz wspominaliśmy Suntago Wodny Świat jest podzielony na 3 strefy:

  • Jamango
  • Relax
  • Saunaria

 

Jamango - aż 32 tematyczne zjeżdżalnie!

Jamango to aż 32 tematyczne zjeżdżalnie przeznaczone zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Najdłuższa ma aż 320 metrów długości! To zaledwie 4 metry mniej niż wieża Eiffla. Poza zjeżdżalniami w Jamango znajdziemy mnóstwo basenów. Każdy z nich to znacznie więcej niż zbiornik wypełniony wodą. W jednym z nich pokąpiemy się w wodzie termalnej, w innym poczujemy się, jakbyśmy pływali w morzu, bo woda faluje dokładnie tak, jak w oceanie. Strefa obfituje też w liczne bary i restauracje, gdzie można się posilić, po wyjściu z basenu.

Relax - odpoczynek

Strefa Relax, jak sama nazwa wskazuje, służy przede wszystkim odpoczynkowi i wyciszeniu. Można skorzystać tu z różnych zabiegów na ciało i twarz, pozwolić sobie na relaksujący masaż albo po prostu powylegiwać się wśród 400 palm, które przyjechały do Mszczonowa z Florydy, Malezji i Kostaryki.

 

Saunaria - wyciszenie

Relaks możliwy jest również w strefie saun. Do dyspozycji gości będzie aż 8 różnych saun i łaźni. Podczas gdy w jednych jest niesamowicie gorąco, w innych temperatura spada do -12°C.


Ile kosztuje bilet do Suntago?

Cena wejścia do aquaparku jest uzależniona od tego, z ilu stref będziemy chcieli skorzystać. Za samo szaleństwo na zjeżdżalniach zapłacimy więc mniej niż za zabawę w wodzie i relaks w saunach. Ceny są też różne w tygodniu i w weekendy. W dni wolne od pracy bilety rzecz jasna są droższe.

Ile będzie zatem kosztować rodzinny pobyt w aquaparku? Załóżmy, że jesteśmy rodzicami z dwójką dzieci, z których jedno ma 2 lata, a drugie 5 lat oraz, że interesuje nas całodniowe wejście wyłącznie do strefy Jamango. Jedziemy do parku w dniu powszednim.

W takiej sytuacji zapłacimy:

  • 1 PLN za bilet dla najmłodszego dziecka.
  • 79 PLN za bilet dla starszego dziecka (pod warunkiem, że mierzy mniej niż 120 cm wzrostu).
  • 198 PLN za bilety dla dwójki dorosłych (99 zł każdy).

Czyli razem 278 PLN.

Jeśli chcielibyśmy jednak spędzić cały dzień we wszystkich trzech strefach, pobyt będzie nas kosztować:

  • 258 PLN za bilety dla dwójki dorosłych (129 PLN każdy).
  • 1 PLN za bilet dla najmłodszego dziecka.
  • 79 PLN za bilet dla starszego dziecka.

Czyli razem 338 PLN.

Należy jednak pamiętać, że strefy Relax i Saunaria są dostępne jedynie dla gości powyżej 16 roku życia. Rodzice nie skorzystają więc razem z sauny, bo jedno z nich będzie musiało opiekować się dziećmi. Oczywiście można też wybrać się do Suntago większą grupą i podzielić się opieką nad maluchami.   


Co dalej z Park of Poland?

Suntago World to zaledwie pierwszy etap budowy znacznie większego parku rozrywki Park of Poland.

Już teraz goście, którzy chcą zostać w parku na dłużej niż jeden dzień, mogą przenocować w jednym z domku na terenie Suntago Village. Niedługo do oferty noclegowej kompleksu dołączy czterogwiazdkowy hotel z centrum konferencyjnym. W przyszłości możemy też spodziewać się rollercoasterów, karuzel i innych tego typu atrakcji, ale na ten temat nie znamy jeszcze zbyt wiele szczegółów.

 

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.