Przewodnik po parkach rozrywki

Restauracje w Disneylandzie (kategoria €)– tu zjesz najtaniej w Walt Disney Studios i Disney Village

Tagi: Disneyland, Pobyt W Disneyland Resort, Disneyland W Paryżu, Nocleg W Disneyland, Jedzenie W Disneylandzie, Posiłki W Disneylandzie, Czy Warto Wykupic Wyzywienie W Disneylandzie, Wyzywienie W Disneylandzie, śniadania W Disneylandzie, Restauracje W Disneylandzie, Disney Village, Walt Disney Park, Tanie Restauracje W Disneylandzie, Najtańsze Restauracje W Disneylandzie

Restauracje w Disneylandzie (kategoria €)– tu zjesz najtaniej w Walt Disney Studios i Disney Village

Po prezentacji najtańszych restauracji w Disneyland Park przyszła pora na te mieszczące się w drugim parku Disneya, Walt Disney Studios oraz w Disney Village. Przed wyjazdem dobrze jest zapoznać się kompletną mapą miejsc, gdzie można szybko i tanio się posilić. Kto wie, kiedy złapie was wilczy głód.

 

Tanie restauracje w parku Walt Disney Studios

W Walt Disney Studios jest znacznie mniej restauracji niż w Disneyland Park. Do ich aranżacji podchodzono jednak z nie mniejszym zaangażowaniem. Główna różnica między tymi dwoma parkami polega na tym, że w Disneyland Park rządzą bajki, a Walt Disney Studios jest więcej nawiązań do filmów aktorskich – jest to widoczne także na przykładzie restauracji.

Disney Blockbuster Cafe

Co tu zjemy: kanapki, wrapy, pizzę, makarony – dla podawanych tu dań trudno znaleźć wspólny mianownik (kuchnia międzynarodowa)

Gdzie szukać tej restauracji: Backlot

Jak serwowane są dania: na poczekaniu (quick service)

Ceny: menu Blockbuster (kanapka, sałatka, deser do wyboru + cola) – 14,99€

Wnętrze Disney Blockbuster Cafe dzieli się na trzy strefy poświęcone różnym filmom Disneya. W pierwszej z nich możemy zjeść w cieniu żagli słynnej czarnej perły, druga przypomina typową amerykańską szkołę średnią znaną z serii „High School Musical”, trzecia jest dedykowana fanom Iron Mana.

 

 

Restaurant en Coulisse

Co tu zjemy: w menu dominują burgery, ten w czarnej bułce to przysmak Lorda Vadera (kuchnia amerykańska)

Gdzie szukać tej restauracji: Front Lot

Jak serwowane są dania: na poczekaniu (quick service)

Ceny: zestaw (duży cheeseburger, frytki, sałatka, deser + napój) – 14,99€

Większość filmów złotej ery Hollywood powstała w ogromnych halach zdjęciowych. Były to miejsca, przez które codziennie przetaczał się tłumu ludzi – aktorzy, statyści, oświetleniowcy, rekwizytorzy. Gdy ze sceny schodziły gwiazdy błyskawicznie zmieniano scenografię i przystępowano do kręcenia filmów klasy B. Ambicją Restaurant en Coulisse jest odtwarzanie tej atmosfery. Problem w tym, że przed kamerami nie ma ani jednego aktora – wszyscy mają przerwę obiadową.

 

 

Cafe des Cascadeurs

Co tu zjemy: burgery z wołowiną, kurczakiem lub w wersji wegetariańskiej, frytki, sałatki

Gdzie szukać tej restauracji: Backlot

Jak serwowane są dania: na poczekaniu (quick service)

Ceny: burger z kurczaka i frytki – 13,99€

Cafe des Cascadeurs to typowy amerykański bar z szafą grającą i stolikami ustawionymi, jak w wagonie restauracyjnym. Podobno podają tu najlepsze burgery w całym Disneylandzie.

 

 

Tanie restauracje w Disney Village

Disney Village to ulica handlowa łącząca parki rozrywki z terenem gdzie mieszczą się hotele. W Disney Village zlokalizowane są liczne sklepy, restauracje i bary, które w niczym nie ustępują tym na terenie parków. Każdy lokal ma swój motyw przewodni, który dodatkowo uatrakcyjnia posiłek tam zjedzony. Każdy kto ma bilety wstępu do Disneylandu może wejść na teren Disney Village i zrobić tam zakupy, zjeść a nawet pójść do kina (dodatkowo płatne).

Earl of Sandwich

Co tu zjemy: kanapki z szynką, serem, jajkiem bekonem – repertuar dodatków jest ogromny

Gdzie szukać tej restauracji: Disney Village

Jak serwowane są dania: na poczekaniu (quick service)

Ceny: kanapka na ciepło – 6,95€, sałatka – 7,95€, wrap – 7,95€

Wnętrze Earl of Sandwich znacznie różni się od innych restauracji tej sieci. Jedną ze ścian wypełnia ogromny regał z książkami, a sufit zdobi ogromny globus i mapa świata w stylu retro. Koniecznie trzeba też wspomnieć o widoku, jaki rozciąga się za oknem. Restauracja mieści się tuż nad brzegiem jeziora, więc można je stamtąd podziwiać w całej okazałości.

 

 

New York Style Sandwiches

Co tu zjemy: wbrew pozorom znacznie więcej niż kanapki: w menu jest jeszcze pizza i wiele makaronów (kuchnia międzynarodowa)

Gdzie szukać tej restauracji: Disney Village

Jak serwowane są dania: wystarczy zapłacić i wyjąć wybrane danie zza lady (counter service)

Ceny: zestaw (kanapka + dowolny napój) – 9,99€

To typowy bar kanapkowy, jakich pełno na ulicach Nowego Yorku. Jeśli w najbliższym czasie nie wybieracie się jednak do Stanów posiłek w restauracji może być dla Was ciekawym doświadczeniem.

 

 

Vapiano

Co tu zjemy: nowoczesne dania z kuchni włoskiej: risotto, makarony, pizza

Gdzie szukać tej restauracji: Disney Village

Jak serwowane są dania: na poczekaniu (quick service)

Ceny: makarony wegetariańskie ok. 11,50€, z mięsem ok. 16€

Vapiano to jedna z najnowszych restauracji w paryskim Disneylandzie, znana bardzo dobrze Polakom. Otwarto ją zaledwie kilka miesięcy temu. Wystrój restauracji jest bardzo nowoczesny – w środku króluje naturalna zieleń i drewno. Także menu nosi znamiona nowych gastronomicznych trendów. To restauracja typu „fast casual”, gdzie można zjeść zdrowy, smaczny posiłek za nieduże pieniądze. 

 

 

Five Guys 

Co tu zjemy: frytki, burgery

Gdzie szukać tej restauracji: Disney Village

Jak serwowane są dania: na poczekaniu (quick service)

Ceny: burgery od 6 do 10 €, frytki ok. 3€

Five Guys to popularna, amerykańska sieć restauracji, która słynie z pysznych burgerów. Tu klient decyduje, co ostatecznie znajdzie się na jego talerzu. Do wyboru jest aż 15 składników, co pozwala na 250 tys. różnych kombinacji.

 

 

Mc Donald’s

Co tu zjemy: burgery, frytki, wrapy

Gdzie szukać tej restauracji: Disney Village

Jak serwowane są dania: na poczekaniu (quick service)

Ceny: Big Mac 5.90€, McChicken 6.30€

Jeśli zamiast eksperymentować, wolicie zjeść coś sprawdzonego zawsze możecie udać się do McDonald’s. Ceny są tu nieco wyższe niż w Polsce, ale wciąż jest to lokal na każdą kieszeń.  

 

 

Starbucks

Co tu zjemy: mufiiny, ciastka, do picia podają oczywiście pyszną kawę

Gdzie szukać tej restauracji: Disney Village

Jak serwowane są dania: counter service

Ceny: duże latte 3,90€, Americano 2,90€

Kawy i desery ze Starbucksa mają wielu fanów, dlatego na mapie Disney Village nie mogło zabraknąć tej kawiarni. Co ciekawe od niedawna dostępna jest tam seria pamiątkowych kubków z Disneylandu, więc jeśli je kolekcjonujecie, wizyta w Starbucks jest wręcz obowiązkowa.   

 

 

Na tym kończy się nasza lista tanich restauracji w Disneylandzie. Jak widać nawet niskobudżetowe lokale mają bardzo wiele do zaoferowania. Możemy wybierać między daniami z najróżniejszych zakątków świata: Meksyku, Włoch, Stanów Zjednoczonych.  Najważniejsza jest jednak ich unikatowa atmosfera – w otoczeniu tak ciekawych dekoracji nawet zwykłe frytki smakują inaczej. 

Przeczytaj cały cykl o restauracjach w Disneylandzie

→ Restauracje w Disneylandzie  (kategoria €) – tu zjesz najtaniej w Disneyland Park
→ Restauracje w Disneylandzie  (kategoria €€) – restauracje średniej kategorii cenowej w Disneyland Park, Walt Disney Studios i Disney Village 
→ Restauracje w Disneylandzie (kategoria € i €€€) – restauracje bufetowe w hotelach w Disneya
→ Restauracje w Disneylandzie (kategoria €€€) – wykwintne restauracje w Disneyland Park, Disney Village i hotelach Disneya
→ Restauracje w Disneylandzie – restauracje dla osób o specjalnych wymaganiach żywieniowych (wkrótce)

 


Dołożyliśmy wszelkich starań, aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powższe dane mogą ulec zmianie, nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić informacje na oficjalnej stronie danego parku.